2025. november 07. péntek, Rezső
9°C Budapest

Minden szülő rémálmát élte át egy esztergomi anyuka

A kétéves gyermek élete óriási veszélyben volt, ezért mentőhelikoptert is riasztottak a helyszínre.
Tenyek.hu
2022. május 30., hétfő 10:42
Vágólapra másolva!

A délelőtti órákban kérték múlt pénteken a mentők gyors segítségét, ahhoz a kétéves gyermekhez, aki reggeli közben nyelt félre egy kenyérdarabot Esztergomban. Édesanyja ugyan megpróbálta eltávolítani a megakadt falatot, ez nem sikerült, a kicsi légzése pedig leállt - számolt be róla az Országos Mentőszolgálat a Facebook-oldalán.

A bátor anyuka azonnal mentőt hívott és a tapasztalt mentésirányító instrukciói alapján megkezdte a kisgyermeke újraélesztését. Eközben a helyi esetkocsi és egy mentőhelikopter is indult segítségül, akik perceken belül a helyszínre értek, majd emelt szinten küzdöttek tovább a csöppség életéért.

Az időben megkezdett újraélesztés végül sikerre vezetett és a mentők stabil állapotban, légi úton szállíthatták kórházba a kis beteget.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk