
Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon
Németországban fogták el azt a hazánkban körözött dán állampolgárt, aki jelentős értékre, üzletszerűen elkövetett csalás és más bűncselekmények elkövetése miatt került a magyar rendőrök látókörébe – közölte a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.
A dán férfi azt a szervezetet vezette, amely több dán gazdasági társaság nevében, magyar közreműködéssel, internetes honlapokon keresztül önkéntes carbon creditet forgalmazott. A belépő tagokat a befektetett összeg visszaadásával és jelentős hozam ígéretével ejtették tévedésbe. A több mint hatszáz magyar sértett regisztrációt követően utalással vagy készpénz átadásával „fektetett be”, haszonszerzés reményében.
További tagok beszervezésével a „cég” jutalékok és ajándékok megszerzésével hitegette befektetőit. A bináris rendszer a carbon creditekre épült, amelynek kereskedelmére a dán cégek nem rendelkeztek engedéllyel és az üzemeltetéshez szükséges feltételekkel.
A dán férfit a hatóságok az európai elfogatóparancs alapján Németországban fogták el. A régóta keresett elkövetőt csütörtökön a NEBEK Interpol Magyar Nemzeti Iroda a Készenléti Rendőrség Bevetést Támogató Osztályának segítségével hazaszállította, és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren átadta a nyomozóknak. A rendőrök előállították a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányságra, gyanúsítottként kihallgatták, őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását.

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen