2025. november 25. kedd, Katalin
7°C Budapest

Migránsokkal hajtott fának, majd menekülni próbált

Menekülés közben fának hajtott autójával egy 31 migránst szállító embercsempész hétfőn este Abda külterületén - közölte a Győr-Moson-Sopron megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.
Tenyek.hu
2021. szeptember 28., kedd 06:26
Vágólapra másolva!

A baleset következtében több migráns megsérült, kórházba vitték őket - tartalmazza a közlemény.

Mint írják, a rendőrök nem sokkal este fél nyolc előtt akarták ellenőrizni az osztrák rendszámú furgont. A jármű vezetője azonban menekülni próbált, majd Abda külterületén egy fának hajtott.

A járőrök az autóban a 20 éves szerb sofőrön kívül további 31, magát szír állampolgárnak valló személyt - köztük nőket és gyermekeket - találtak. A külföldiek személyazonosságukat, valamint magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták igazolni.

A migránsokat meghallgatásuk után - a sérülteket kórházi ellátásukat követően - a hatályos magyar jogszabályok értelmében visszakísérik a biztonsági határzárhoz. A gépkocsi vezetőjét elfogták, ellene embercsempészés gyanúja miatt indul eljárás - olvasható a közleményben.

Fotók: police.hu

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk