Menőzni akart egy fiatal, az Országalma keresztje bánta

Úgy gondolta, bravúros mutatvány lesz, ha felmászik a székesfehérvári Országalmára, lefelé jövet azonban letörte a keresztet - olvasható a rendőrség oldalán.

Rosszul végződött a bulizás annak a fiatalnak, aki augusztus 27-én 0 óra 40 perckor hirtelen úgy döntött, felmászik az Országalmára. A 22 éves férfinek a mászással nem, a lejutással viszont már meggyűlt a baja. Ugyanis lefelé jövet megcsúszott, és hogy elkerülje a leesést megkapaszkodott a keresztben. Az esést nem sikerült elkerülni, mert a kereszt nem bírta el a fiatal súlyát és letört.

Az eseményt a Közterület-felügyelet térfigyelő központjában szolgálatot teljesítő dolgozó a kamerán keresztül látta, ő riasztotta rendőrséget.

A fiatal ellen védett kulturális javak körébe tartozó tárgy, régészeti lelőhely, műemlék vagy régészeti lelet megrongálása miatt indult büntetőeljárás.

 

Fotó: Police.hu

2021. augusztus 27. 08:51
Végig magánál volt a brutális bántalmazás alatt, szörnyű kínokat kellett átélnie a halála előtt annak a nőnek, akive...
Kutyákkal az Életért Alapítvány egyik önkéntese patkányméreggel teletűzdelt kolbászdarabot talált a saját udvarán Já...
Már érthető, miért vetette fel a Tisza Párt a nyugdíjadó ötletét: a brüsszeli Bizottság tervei szerint a következő u...
A hatóságok még vizsgálják az eset körülményeit.
A férje egy gyerekkori traumát hozott elő benne.
Kigyulladt egy 22000 liter motorolajat szállító kamion pótkocsija szombaton az M43-as autópályán Szegednél. A tűzolt...
A Citibank folytatja magyarországi tevékenységének bővítését, így ez már a kilencedik amerikai beruházás Donald Trum...
A kormány jogszabályban kívánja rögzíteni, hogy 2026-ban is változatlan feltételekkel marad a rezsicsökkentés – derü...