Menekült a rendőrök elől, defekt és baleset állította meg - Fotók

Menekülés közben defektet kapott és az árokban kötött ki egy utasokkal teli csempészautó. Most ítélték el a csempészt.

A Kiskunhalasi Járási Ügyészség vagyoni haszonszerzés végett, több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés miatt gyorsított eljárásban bíróság elé állított egy grúz férfit, akinek bevándorlókkal teli, láthatóan túlterhelt autóját a járőrök hiába próbálták megállítani, az nagy sebességgel továbbhajtott, később defektet kapott és az árokban kötött ki.

A vád szerint a grúz férfi vállalta, hogy Szerbiából Magyarországra szökött, az EU tagállamaiban tartózkodási engedéllyel nem rendelkező hatásértőket segít Németországba juttatni. A migránsok a szállításuk megkezdését megelőzően fejenként többezer eurós összegeket helyeztek letétbe, amelyből sikeres célba érkezés esetén az embercsempész is részesült volna – közölte az ügyészség.

Fotók: ügyészség

Március 19-én reggel a grúz férfi – az ismeretlen megbízójától a mobiltelefonjára kapott gps koordináták alapján – a szerb-magyar határ közelében egy lengyel honosságú kocsiba 8 migránst vett fel.

A járőrök követni kezdték a szemmel láthatóan túlterhelt járművet, majd fényjelzést adva megpróbálták megállítani. Az embercsempész azonban a rendőri jelzés ellenére nem állt meg, hanem nagy gázt adva megpördült az úttesten és ellenkező irányba továbbhajtott. Menekülés közben az utasokkal teli jármű defektet kapott és a menetiránnyal ellentétes oldalon lévő árokba sodródott. A baleset során senki nem sérült meg.

Az ügyészség a grúz férfit az embercsempészés súlyosabban minősülő bűntette miatt két hónapon belül bíróság elé állította. A Kiskunhalasi Járásbíróság a letartóztatásban lévő férfit a váddal egyezően bűnösnek mondta ki és ezért vele szemben 1 év 8 hónap börtönbüntetést szabott ki, 3 év 4 hónapra Magyarország területéről kiutasította, továbbá a mobiltelefonját elkobozta. Az ítéletet mindenki tudomásul vette, így az jogerős.

2023. május 15. 11:58
Egyre bizarrabb viseletek hódítanak az utcákon, csokorba szedtük az extrém darabokat
Kanizsai-Silka Ágnes, az Agnes Silka tulajdonosa szerint a koronavírus óta hódítanak a konzervatív öltözködést kedve...
Négy embert, köztük két rendőrt gyilkolt meg a japán ámokfutó
A késsel és vadászfegyverrel felszerelkezett férfit Nakanóban fogta el és tartóztatta le a rendőrség.
Iskolás gyerekek okozták a Sydney-ben pusztító tüzet
A több mint százéves védett épületet 13 éves gyerekek gyújtották fel.
Díszdoktori címet kapott Karikó Katalin és Tom Hanks is a Harvardon
Összesen hat embert tüntettek ki a csütörtöki ünnepségen.
Ferenc pápa egészségügyi állapota miatt lemondták a pénteki audienciákat
A hírt Matteo Bruni, a Vatikán szóvivője közölte.
A magyarok békességre vágynak
Szükség van olyan erős intézményekre, amelyek segítik a családokat - ezt mondta Novák Katalin a sepsiszentgyörgyi id...
Sisak, kesztyű és gyógyszer is volt Suhajda Szilárd sátrában
A hegymászó felkutatására indult serpák megtalálták Szilárd felszerelését.
Drónzáporral támadták Kijevet
Egy 41 éves férfi meghalt, egy nő pedig megsérült Kijevben, azután, hogy az orosz hadsereg minden eddiginél több dró...
Gyerekek kérdezhették a kormánytagokat
Milyen gyorsan tud futni Gulyás Gergely és milyen tanuló volt Szijjártó Péter - ezt is elmondták politikusok a rendk...
Egyre több a Lyme-kóros beteg
Majdnem húsz százalékkal több Lyme-kóros beteget diagnosztizáltak 2022 októberéig, mint az előző évben, ez a Nemzeti...
Elképesztő ünneplés, boldog szurkolók: így ünnepelte a Fradi a bajnoki címet - galéria
Először szólalt meg Gálvölgyi János, mióta kiengedték a kórházból
Olivier Giroud a BL-be lőtte a Milant a Juventus otthonában
A Fradi játékosai így ünnepelték a 34. bajnoki címet a szurkolókkal - videó
Egyiptom nemrégiben felfedezett ősi munkaműhelyeket, sírokat mutatott be