Megtámadták a gyulai polgármester családját a nyílt utcán, egy arra járónak kellett közbelépni

A városvezető megszólalt az ügyben.

Gyula város polgármesterének felesége, kétéves kislánya és édesanyja éppen kutyát sétáltatott kedden este, amikor a Laktanya utca és a Szent István utca sarkán váratlanul megtámadta őket egy elszabadult nagy fekete eb – részletezte a történteket közösségi oldalán Görgényi Ernő, aki személyesen nem tartott családjával, ugyanis Budapestre szólította a munkája.

A fenevad többször megharapta a városvezető édesanyját és az asszony tacskóját, mindketten meg is sérültek. Óriási szerencse, hogy éppen arra járt egy fiatalember, aki biciklijéről leszállva a polgármester szeretteinek védelmére kelt, és elkergette az agresszív állatot.


Görgényi Ernő szomorúnak és felháborítónak nevezte, hogy néhány felelőtlen kutyatartó bele sem gondol, milyen súlyos következményekkel járhat, ha nem figyel oda a kedvencére, hiszen akár egy kisgyereket is megsebesíthet, aki egész életében az arcán viselheti a támadás nyomait.

Nagy szerencse és megnyugtató ugyanakkor, hogy vannak még önzetlen, bátor emberek, akik képesek a védtelenek mellett kiállni. A bátor fiatalember sietve távozott, így nem tudjuk, kit tisztelhetünk benne, de ismeretlenül is köszönjük neki hősies kiállását!

– fejezte ki háláját bejegyzésében a Békés vármegyei település első embere. 

Címlapfotó: Gyula Város Önkormányzatának hivatalos Facebook-oldala

2025. február 05. 13:41
A kényszersorozás áldozata lett. A TV2 riportere most megtálalta Beregszászon a sírját. Szívszorító képeket készítet...
A miniszterelnök péntek reggel beszámolt a legfrissebb kormányzati döntésekről, de beszélt arról is, hogy az ukrán t...
Taxinak csapódott egy sofőr péntek hajnalban Budapesten, a Blaha Lujza téren.
Hivatalos személy elleni erőszak és minősített könnyű testi sértés bűntette miatt indított nyomozást a Debreceni Reg...
126 millió forint. Ennyi gyűlt össze az Ökumenikus Segélyszervezet Kapaszkodó adománygyűjtő akcióján, aminek célja 1...
family
Hogy fér meg egymás mellett a játszósarok, az ugrálóvár és egy világhírű festő? A BOK-csarnokban mindezt könnyedén m...
family
Felborult hajók, eltört árbócok, kieső hajóslegendák, de egy lélegzetelállító rekord is született csütörtökön Európa...
family
Achilles-ín szakadás? Gipsz? Műtét? Palik László úgy érezte, nem hagyhatja cserben kollégáit, egy sérüléssel vitte v...
family
A borongós időjárás ellenére is felforrósodott a levegő Karcagon. A hazai szépségversenyek pápája, Fásy Ádám 2024 ut...
family