2025. november 28. péntek, Stefánia
2°C Budapest

Megszökött a gyanúsított, a rendőrök gyorsan fogtak helyette egy hasonlót

Egy ártatlan járókelővel helyettesítették a rendőrök a szökevényt, azonban súlyos árat fizettek érte.
Tenyek.hu
2021. július 28., szerda 09:52
Vágólapra másolva!

Két rendőr a Dél-afrikai Köztársaság fővárosában, Fokvárosban vont intézkedés alá egy betörőt, akinek orvosi ellátásra volt szüksége, így kórházba szállították. Egy fiatalabb tisztet bíztak meg azzal, hogy őrizze a gyanúsítottat, azonban annak mégis sikerült megszöknie.

"A 34 éves rendőr értesítette a 44 éves parancsnokot a szökevényről, majd egyből a nyomába eredtek. Hiába kutatták át a környéket, sehol sem találták a férfit" - közölte a rendőrség szóvivője.

A rendőrök nem akartak üres kézzel visszatérni a kapitányságra, így elfogtak egy ártatlan járókelőt, mintha ő lenne a gyanúsított.

Az egyenruhások senkinek sem szóltak az esetről. Másnap derült csak fény a cserére, miután az egyik nyomozónak feltűnt, hogy nem igazán egyezik a személyleírás a bevitt férfiéval.

Fotó: Illusztráció/Facebook/South African Police Service

"Az ügyben felhozott vádak meglehetősen nyugtalanítóak. Nem hiszem el, hogy a dél-afrikai rendőrségünk tagjai egyszerűen letartóztattak egy ártatlan embert, míg az ügy tényleges gyanúsítottjának sikerült megszöknie" - mondta Albert Fritz, a Közösségi Biztonsági Végrehajtó Tanács tagja.

A két felfüggesztett rendőr megjelent a Fokvárosi Törvényszéken, és egyenként 40 ezer forintnak megfelelő óvadék ellenében szabadulhatnak, az ügyet azonban október 27-ig elnapolták - számolt be róla a SA People.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk