
Meggyilkolta, majd kertjében elásta ivócimboráját egy zalai férfi
Az ügyészség most vádat emelt.
Tenyek.hu 2023. április 25., kedd 11:06
Az 55 éves Zala vármegyei férfi jó viszonyt ápolt azzal a falubéli férfival, aki 15 éve hajléktalanként élt, de rendszeresen meghúzta magát barátjánál, amiért cserébe nyugdíjából többször bevásárolt, mindezek ellenére a két férfi között gyakoriak voltak a viták.
2021. december 4-én a férfi megint élelmiszert és bort vásárolt, majd barátjával italozni kezdtek, a lerészegedett szállásadó azonban szexuálisan próbált közeledni társához, aki azonban mindezt elhárította, a visszautasított fél dühében lelökte az ágyról és többször megrúgta a földön fekvőt.
Ezt követően a támadó visszaemelte barátját az ágyra, ahol rátérdelt, majd az éjjeliszekrényéről magához vett egy 6-8 centiméteres kést, ezzel pedig kétszer hasba szúrta ellenfelét. A kegyetlen tett után egyszerűen lelökte a sérültet a földre, majd mint sem törődve sorsával, lefeküdt aludni.
Másnap, mikor felkelt tudatosult benne, hogy barátja meghalt, ennek ellenére elindult dolgozni, este, amikor hazaért, a közeli diófa alatt gödröt ásott és abba temette a holttestet. A frissen ásott sírra gallyakat szórt, az áldozat ruháit pedig elégette.
A hatóságokat egy helyi nő értesítette, aki rendszeresen ruhával és élelmiszerrel támogatta a hajléktalant.
A Zala Vármegyei Főügyészség emberölés bűntette miatt vádat emelt a férfi ellen, aki, ha az előkészítő ülésen a bűncselekmény elkövetését beismeri és a tárgyaláshoz való jogáról lemond, az ügyészség 20 év fegyházbüntetés és 10 év közügyektől eltiltás kiszabását indítványozza vele szemben – olvasható az ügyészség hivatalos oldalán.
+Ez is érdekelheti

Fel akarta robbantani a szomszédait az apagyilkos Nagykőrösön

Kinyírom, ököllel fogom ütni, mint egy kutyát! – mondta a gyerekgyilkos nő Pécsen

A véres plató lett gyanús a rendőröknek Sóstófalvánál

Kiderült ki a halálos, rábakecöli motoros baleset áldozata

12 milliót kaszált a sukorói betörő, de sokáig nem örülhetett

Malacokat szállító kamion borult fel Kiskunfélegyházánál - több állat elpusztult

Gyomorforgató, mire bukkantak egy furgonban a Monostori hídon

Úgy földhöz vágta kisfiát a nő Pécsen, hogy a pici meghalt

Kigyulladt egy népszerű vendéglátóhely Debrecenben, fotókon a lángok

A gagyi álcáját és minden mozdulatát vette a kamera a biciklitolvajnak Debrecenben

Nyolc éves dédunokáját molesztálta többször is egy 72 éves férfi

Órákon keresztül erőszakolt 3 férfi egy lányt Szegeden


