Másodfokú riasztást adtak ki az egész országra, kemény napok jönnek

Éjféltől rendelték el.

Tikkasztó kánikula sújtja hazánkat, noha az augusztus, és így a meteorológiai nyár végéhez közeledünk. Újra tartósan meleg időre van kilátás, leghamarabb a jövő hét elején eshet vissza pár fokot a hőmérséklet a nyugati vidékeken. Több területen, különösen a déli országrészben újra meghaladhatják a 35 Celsius-fokot a csúcsértékek.

Az országos tisztifőorvos a HungaroMet előrejelzéseire tekintettel egész Magyarországon másodfokú hőségriasztást rendelt el augusztus 24-étől augusztus 30-áig, így ez szombat éjféltől életbe is lépett.

A fotó illusztráció: MTI/Mohai Balázs

A túlzott meleg fokozza a szív munkáját, ami megterheli a szervezetet. Ugyan jelenleg front nincs, a forróság tartós stresszt gyakorol mindenkire. Különösen az idősek, a kisgyerekek és a betegek veszélyeztetettek a kánikula idején.

A szakemberek emlékeztettek, 10 és 16 óra között lehetőleg senki ne tartózkodjon a napon, ügyelni kell a folyadékpótlásra, de érdemes kerülni a cukros, alkoholos és koffeintartalmú italok fogyasztását.

2024. augusztus 24. 11:32
Az elemző szerint hamarosan kipukkadhat a lufi.
A Tisza Párt vezetője Bujdosó Andreát ültette a frakcióvezetői székbe Ordas Eszter bukása után.
A franciaországi Lyonban egy rab szabaduló cellatársa csomagjába rejtőzött el és sikeresen megszökött a börtönből.
Miközben Magyar Péter a nyilvánosság előtt gyakran próbálja elhatárolni magát a brüsszeli migrációs politikától, a k...
Két természeti csapással is megbirkózott az ország.
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a pr...
Ruszin-Szendi Romulusz volt vezérkari főnök szolgálati lakásával összefüggésben hivatali visszaélés, zsírleszívásána...
Videóra vették, ahogy egy apát és lányát megmentenek.
A német rendőrség több száz kilogramm Captagon nevű, élénkítő hatású kábítószert foglalt le, amelyre egy Szász-Anhal...
A görög válogatott a papírformának megfelelően könnyedén, 31-7-re nyert a horvátok ellen, ezzel a magyar női vízilab...