Már több tízezren léptek be a magyar-ukrán határon Magyarországra

Több mint 62 ezren léptek be csütörtöktől szombat éjfélig a magyar-ukrán határon Magyarországra - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság vasárnap a rendőrségi honlapon.

Az összesítés szerint jóval többen érkeznek Magyarországra, mint ahányan Ukrajna felé tartanak, a két ország közös határszakaszán csütörtökön 19 978-an, pénteken 19 618-an, szombaton pedig 23 140-en érkeztek az országba.

A kilépők számában is emelkedést tapasztaltak, csütörtökön 5452-en, pénteken 5744-en, szombaton 7810-en távoztak valamelyik határátkelőhelyen át Ukrajnába.

A megyei rendőr-főkapitányság azt is közölte, hogy a rendőrség teljes kapacitással üzemelteti mind az öt ukrán viszonylatú közúti határátkelőhelyet és biztosítja az Ukrajnából Magyarországra érkezők folyamatos belépését.


Mint írták, a rendőrök nem fordítanak vissza a határon senkit, aki Magyarországon keres menedéket, minden segítséget megadnak a háború viszontagságai elől menekülőknek.

Nem hagyják magukra azokat sem, akik menetrendi vagy anyagi okokból, családi, rokoni, baráti segítség híján nem tudnak a határátkelőhelyekről tovább indulni: őket menedékhelyekre kísérik, ahol kulturált körülmények között tartózkodhatnak és biztosítják ellátásukat - olvasható a police.hu oldalon.

MTI/Fotók: police.hu

Kapcsolódó tartalmak:

Bekeményítettek az oroszok, véres harcok dúlnak Harkovban - Felvételek

Friss hírek érkeztek az orosz gáz európai tranzitjáról

Szijjártó: már biztonságban vannak az evakuációs akcióban kimenekített személyek

Nem áll meg Ukrajnánál az orosz hadművelet a lengyel kormányfő szerint

2022. február 27. 09:14
Az Otthon Start programról, az adócsökkentésekről és a Tisza adóemelési terveiről is írt csütörtöki közösségi oldali...
Ezer forint lenne egy liter benzin Magyar Péter programja szerint, vagyis, ha megszűnne az orosz olajszállítás - ez ...
A rendőrség a napokban tartóztatta le.
A mesterséges intelligenciát használta egy gyilkossági perben egy ügyvéd, nagyot hibázott, hogy nem ellenőrizte az i...
A müncheni autókiállítás (IAA) előtt a Volkswagen vezérigazgatója, Oliver Blume világos üzenetet küldött: a német au...
Sebastian Kurz, volt osztrák külügyminiszter és kancellár élesen bírálta Angela Merkel 2015-ös „nyitott kapuk” polit...
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön több európai állam- és kormányfővel folytatott feszült telefonbeszélgetést, ...
Megkéseltek egy tanárt egy nyugat-németországi szakiskolában, Essenben, a gyanúsítottat - egy 17 éves koszovói fiút ...