
A mentősök elmondják, komoly veszélyei vannak a hidegnek, kihűlésnek
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda 2022 novemberétől gyógyászati segédeszközöket gyártó cégek vezetőivel és a velük kapcsolatban álló orvosokkal szemben nyomoz bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt. A nyomozók néhány hete razziát tartottak az ország több pontján, és újabb orvosokat, cégvezetőket hallgattak ki gyanúsítottként.
Az ügyészség többek között indítványozta három orvos és két cégvezető letartóztatását, az elsőfokú bíróság azonban közülük három gyanúsítottal szemben bűnügyi felügyelet rendelt el, kettőt pedig szabadlábra helyezett.
Az ügyészség fellebbezett a döntés ellen, mivel álláspontja szerint mind az 5 gyanúsított esetében fennállnak a letartóztatás törvényi indokai, különösen a bizonyítás befolyásolásának veszélye. A másodfokon eljáró Fővárosi Törvényszék osztotta a főügyészség álláspontját, helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és az elsőfokú döntéseket megváltoztatva elrendelte mind az 5 gyanúsított letartóztatását - közölte a Fővárosi Főügyészség.
MTI/A címlapfotó illusztráció

A mentősök elmondják, komoly veszélyei vannak a hidegnek, kihűlésnek

Tankok lepték el Miskolc utcáit, vörös kód lépett életbe

Drámai életmentés volt Tanakajdon, szerencsére időben érkezett a segítség

A Rétközi-tó nádasában találtak meg egy eltűnt férfit, szinte anyaszült meztelenül hevert a hóban

Rendkívüli hideg jön: Hétvégén sem kegyelmez az időjárás

Dermesztő hideg, vastag hótakaró - de egy szempontból aranyat ér

A pénztárcájukkal szavaztak a magyarok: kiderült, melyik volt Magyarország kedvenc autója 2025-ben

Váratlan döntés a felsőoktatásban, Hankó Balázs megszólalt

Norvégiában fogtak el egy magyar szökevényt, videón a hazahozatala

Novemberben is kirobbanó formát mutatott a hazai turizmus, 8 százalékkal több vendég érkezett hazánkba

Megcsonkítottak egy templomot Hevesben, döbbenetes videó látott napvilágot

Másodfokú riasztást adtak ki, mutatjuk, mi vár ránk