
Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon
„A kislányom meghalt...” - ezt mondta a 2 éves Jázmin édesanyja. A kislány a nevelőszüleinél halt meg Pusztaradványon két hónappal azután, hogy kiemelték a családjából. A kicsi hirtelen rosszul lett, információink szerint hasmenése volt és hányt. Nem tudták megmenteni az életét.
A kisgyerek szörnyű tortúrán ment keresztül a halála előtt. Néhány hónapja még egy kömlői házban élt vérszerinti édesanyjával, akinek a testvére is ott lakott gyerekeivel együtt. A gyámügy azonban folyamatosan figyelte a családot, mert a körülmények sokszor nem voltak megfelelőek a gyerekneveléshez. A polgármester is rendszeresen járt náluk, legutóbb télen. Őt is sokkolták a látottak.
„A lakás fűtetlen volt, nem volt fűtve. A kisgyerekek a gyerekágyban ott álltak benne, öltözetlenül. Nagyon rossz körülmények voltak az ingatlanban” – mesélte Túró Tamás.
A polgármester szerint enni sem adtak a gyerekeknek, ezért azonnal intézkedett.
„Begyújtottunk az épületben, azonnal élelmet biztosítottam, kitakaríttattam az udvart, a házat belülről, és kértem, hogy két hét múlva vissza fogok jönni, mert ígérgette fűt-fát, hogy akkor rendben lesz, csak ne vigyék el a gyerekeket” – részletezte.
A férfi viszont azt mondja, már 1 hét után értesítették, hogy a nő magára hagyta a három 5 év alatti kisgyerekét, ismét a fűtetlen házban, élelem nélkül. Ezért a nőtől végül a gyámhatóság elvette a gyerekeket. A kislány ekkor került nevelőszülőkhöz, akiknél viszont nem sokkal később meghalt. A polgármester szerint a gyerek vér szerinti anyja nem gondoskodott a kislány eltemettetéséről, pedig több időpontot is kapott a hatóságoktól az ügyintézéshez.
„Sajnálatos módon nem jelent meg az anyuka. De ennek ellenére még próbálkoztam, még próbálkoztam, és kértem, hogy még egy időpontot próbálok szerezni a hatóságtól, mert már a miskolci kórházban is jelezték, hogy ott van másfél hónapja a kislány, rengetegbe kerül a hűtési költség” – nyilatkozta a polgármester.
Erről kérdezte a Tények az édesanyát is, a válasza megdöbbentő volt
„Hát mert nem volt pénzem elmenni oda...” – magyarázta a nő.
Ezért a polgármester gyűjtést szervezett és szerdán eltemettette a kislányt a kömlői temetőben. Az anya úgy tudjuk, távolabbról figyelte a búcsúztatót.

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen