Kocsis Máté: április 3-án két világos, ám eltérő politika között kell választani

Április 3-án két világos, ám rendkívül eltérő politika között kell választaniuk a szavazóknak - jelentette ki a Fidesz frakcióvezetője Törökszentmiklóson egy szerdai fórumot megelőző sajtótájékoztatón.

Kocsis Máté hangsúlyozta: a mostani voksolás azért is sorsdöntő lesz Magyarország életében, mert a szomszédban háború zajlik. Ez pedig új helyzetet teremtett, amelyben "a baloldal megmutatta igazi arcát" - tette hozzá.

Az egyik döntési lehetőség az országgyűlési választásokon az Orbán Viktor vezette kormány, amely adókat csökkent, béreket emel, munkahelyeket teremt, erős gazdaságot épít, családtámogatási rendszert vezet be és csökkenti a rezsiköltségeket - mutatott rá.


A másik oldalon ezzel szemben a Gyurcsány Ferenc vezette baloldal áll, amely a "kudarcos múltba visz vissza", amikor a gazdaság romokban hevert, a rezsit háromszorosára emelték, az összes létező családtámogatási formát megvonták az emberektől, elvették az otthonteremtési kedvezményeket, a 13. havi nyugdíjat, illetve bért, és amikor kórházakat és iskolákat zártak be - sorolta.

Mindebből világos, hogy a Fidesz-KDNP álláspontja szerint Magyarországnak előre kell mennie, nem visszafelé - húzta alá Kocsis Máté, kiemelve: ezért fontos, hogy "ismerve a gyurcsányi kormányzás tragédiáit és kudarcait", a szavazók a kormánypárti jelöltekre adják voksukat.

A Fidesz frakcióvezetője rámutatott, Jász-Nagykun-Szolnok megye 4. számú választókerületében Herczeg Zsolt a jó megoldás, hiszen személyében az itt élők olyan képviselőjelöltre szavazhatnak, aki Mezőtúr polgármesterként is bizonyított. Ebben a tisztségében is lelkiismeretes, megbízható, jól felkészült szakemberként ismerhetik, aki számára nincs fontosabb, mint a térség fejlődése - tette hozzá Kocsis Máté.

Fotó: Facebook/Herczeg Zsolt


Herczeg Zsolt
(Fidesz-KDNP), a törökszentmiklósi székhelyű 4. számú választókerület országgyűlési képviselőjelöltje arról beszélt: fontosnak tartja, hogy a körzet minden településére eljusson a kampány során. Amennyiben pedig április 3-án bizalmat kap, a térség érdekeit, fejlődését és a mostani találkozások során megfogalmazódott igényeket fogja képviselni, valamint az itt élőket szolgálni a parlamentben - fogalmazott.

Herczeg Zsolt azt mondta: kötelességének érzi munkájával hozzájárulni e vidék előrelépéséhez, ezen belül is különösen a Tiszazug felzárkóztatásához, ahol az önkormányzatok adóbevételei jelentősen elmaradnak a környező városok átlagától. Ugyanakkor 2010 óta polgármesterként dolgozva Mezőtúrért maga is megtapasztalta az elmúlt években a körzet folyamatos fejlődését - közölte. Hozzátette, ezeknek a kedvező folyamatoknak a jövőben is folytatódniuk kell, miközben a helyi társadalom összekovácsolására is hangsúlyt kell fektetni, egyebek mellett a sport és a civil közösségek támogatásával.

MTI/Címlapfotó: MTI/Kovács Tamás

2022. március 17. 07:23
Ideiglenes kitelepítéseket rendeltek el a helyi hatóságok az egyesült államokbeli Észak-Karolinához tartozó több szi...
A klímaváltozás miatt annyira visszahúzódott az észak-olaszországi Lombardiában fekvő egyik legnagyobb gleccser, a V...
Semmit nem tett Karácsony Gergely a budapesti lakhatási válság enyhítéséért – fogalmazott Szentkirályi Alexandra, ak...
Magyar Péter közölte, hogy nem Orbán Viktor akar békét, hanem Ursula. Nem szabad kánikulában annyit a napon lenni – ...
Újabb adással jelentkezett a Harcosok órája, amelyben Kovács Zoltán és Menczer Tamás voltak a műsorvezető Német Balá...
„Érdemes idén is figyelni” – hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
ZAKLATÓ - Ismét megfenyegette az elmebeteg férfi a lúgos orvos áldozatát, Renner Erika zaklatóját kiengedték a kénys...
Bibliai csapás vagy horrorfilm? Harminc éve nem látott mértékű árvaszúnyog-invázió bénítja meg a Balatont. A vízpart...
family
A Tisza Párt elnöke megpróbálta feltalálni a spanyolviaszt, de sem sikerült neki.
1000 hátrányos helyzetű gyerek iskolakezdését segítette Mága Zoltán. A Liszt Ferenc-díjas hegedűművész újabb jótékon...
family