Kiderült, hogy miért történt a halálos HÉV-gázolás

Egy harminc év körüli férfit gázolt halálra a HÉV a XVI. kerületben Sashalom megállónál csütörtökön.

Üresen vesztegelt a tragédia után a HÉV csütörtökön reggel, a XVI. kerületben Sashalom megállóban. Mellette mészfoltok. Ezzel takarták el a 32 éves férfi vérét, akit halálra gázolt a szerelvény. Egy közelben dolgozó nő végignézte a tragédiát, ő nyilatkozott a Tényeknek. Szerinte a HÉV vezető már jóval a baleset előtt észrevette, hogy baj van.

A sarok előtt már elkezdett fékezni, és egy fiatalember nagyon vehemens léptekkel ment a túloldalon, de nem lehetett kivenni, hogy át akar-e jönni. Meg hirtelen változtatott irányt és már a HÉV jó előre sípolt

– mesélte Török Tivadarné.

Lépcsőkön keresztül lépett a férfi a sínekre. A Tények információi szerint a HÉV vezetője azt mondta a rendőrségnek, hogy fejhallgató volt az áldozaton. Valószínűleg ezért nem hallotta meg a jelzést.

Fejhallgató volt rajta, de úgy is nézett ki, mint aki nem hallaná, és hirtelen váltott irányt. Olyan volt mintha egyenesen menne és meggondolta magát és itt fog átjönni

– magyarázta a nő.

Hiába érkeztek a mentők, nem lehetett segíteni az áldozaton, a helyszínen belehalt a fej és mellkassérüléseibe.

A gödöllői HÉV egyike azon kevés vonalaknak Magyarországon, ahol máig bal oldali közlekedés van. A fővárosban ez az egyetlen ilyen szakasz közel 100 éve. Hogy ez közrejátszott-e balesetben, nem tudni. A MÁV szerint a HÉV vezetője szabályosan közlekedett.

Vizsgálják a tragédia körülményeit.

2025. június 20. 07:57
Felrobbant a SpaceX Starship űrrakétája
Szerdán éjszaka történt meg a baj.
Izrael megtámadta Iránban az araki atomerőművet
Izrael az araki atomerőművet és a natanzi nukleáris létesítményt támadta – jelentette be az izraeli hadsereg csütört...
Megszólalt a 16 éves gyereket felpofozó zuglói alpolgármester
Elismerte tettét, de nem mond le.
Orbán Viktor úgy helyretette a baloldali politikust, ahogy még senki + videó
Magyarország az egyik legbiztonságosabb.
Melltartó nélkül nincs vizsga - letapogatva ellenőrzik a női egyetemi hallgatókat egy új szabály miatt
A „melltartó nélkül nincs vizsga” szabály hatalmas felháborodást váltott ki, és jogvédők szerint sérti az alapvető e...
Siklóernyőst igazoltattak a helikopteres rendőrök
Rendőrségi helikopter kísért le a földre egy szabálytalan siklóernyőst a Hármashatár-hegynél a minap.
Magyar Péter agresszívan reagált a Tisza-lista kiszivárgására – videóval
Magyar Péter már nem is tagadta a Tisza-lista létezését, és azt sem, hogy címkézték az embereket. A Tisza Párt elnök...
Saját gyerekéről készített pornográf felvételeket egy szegedi férfi
Eljárás indult egy saját gyermekéről is pornográf felvételt készítő szegedi férfival szemben, a bíróság elrendelte a...
Újból elhalasztották Kapu Tiborék kilövését
Az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) az Axiom 4 űrmisszió indításának újabb halasztásáról döntött a Nemzetközi Űrál...
Szennyeződés miatt nagyon finom ételeket hívott vissza az egyik áruházlánc
Mikrobiológiai szennyeződés és nem jelölt allergén miatt füstölt, szeletelt baconszalonnát és libamájast hívott viss...

Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
A fővárosból kivezető szakaszon ütközött össze több autó csütörtökön késő délután.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Bűnös kirándulás és cserbenhagyásos gázolás
Kirándulásnak indult, bűnügy lett belőleA megyei napilap ötven évvel ezelőtti tudósítása egy négy fiatalból álló társaság zűrös kalandját idézte meg, akik 1975. június 7-én Budapestről Martonvásárra indultak, hogy Szanyi János orbánhegyi szőlőjéből bort hozzanak. A kirándulásból azonban bűnügyi történet lett: betörtek egy idegen pincébe, ahonnan élelmiszert, egy karórát és egy Skoda slusszkulcsát vitték el. A lopott járművel az M7-esre hajtottak, de egy rendőrségi helikopter megjelenésekor pánikba estek, és többen kiugrottak a mozgó autóból. A kocsit vezető Deák Ferenc tovább hajtott, de végül lerobbant. A társaság tagjai vonattal, jegy nélkül próbáltak meg visszajutni, éjszakájukat pedig a pettendi váróteremben töltötték. Budapestre visszaérve ismét találkoztak, de a rendőrség végül elfogta őket. A cikk részletesen beszámolt a botladozó szökési kísérletekről, a romos házban húzott megállóról és a büntetőeljárásról, amely már a közveszélyes munkakerülés és járműlopás vádját is tartalmazta.
Furgon és autó karambolozott, mentőt is riasztottak a helyszínre
A Hunyadi és a Petőfi utca sarkán történt a baleset csütörtökön délután.
Két személygépkocsi ütközött a zalai város központjában
Összeütközött két személygépkocsi csütörtökön déltájban Zalakaroson, a Gyógyfürdő téren – jelezte a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószolgálata. Tájékoztatójuk szerint a város hivatásos tűzoltói az egyik autót áramtalanították, a másiknál erre nem volt szükség. Az eset során személyi sérülés nem történt.
Csúnyán összetört két kocsi a győri felüljárón - fotó
Karambolozott két kocsi csütörtökön délután Győrben.
Vízbe fulladt egy 13 éves fiú Baranyában − az elmúlt évek legszörnyűbb esete
A Palatinus Strandon elhunyt kislány tragédiáját követően a baranyaiaknak is felsejlik egy szörnyű eset. Sajnos vízbe fulladásos halálesetekből vármegyénknek is kijutott az elmúlt években.
Hazafelé tartott az érettségiről, súlyos balesetet okozott egy fiatal sofőr (+ videó)
Két ember súlyosan megsérült, a járművek pedig totálkárosra törtek, miután egy fiatal sofőr nagy sebességgel belerohant egy előtte bekanyarodni készülő autóba.
Döbbenetes sofőrök vannak! Olyat vett fel a fedélzeti kamera, amin rengetegen kiakadtak! (videó)
Hajszál híja volt annak, hogy tragédia legyen a vége. Baleset veszélyes helyzetet rögzített egy fedélzeti kamera vármegyénkben.
Három sérült egy sátoraljaújhelyi balesetben
Csütörtök kora délután egy autó a szembejövő sávba hajtott. A balesetben többen is megsérültek.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.