
Fűtetlen garázsban "szállásolt" el embereket egy férfi Tapolcánál, a pénzüket is elszedte
Zivatarok alakulhatnak ki a Dunántúl keleti felében csütörtök délutántól, a szél 55-60 kilométer per órásra is felerősödhet. A délután második felében az ország északkeleti területeit leszámítva nagy területen képződhet csapadék, főként a Dunántúlon és a Duna vonalában többfelé zivatarokra és szélerősödésre van kilátás – tájékoztatott a HungaroMet.
Az intenzív esőzésnek betudhatóan nyugaton, Bács-Kiskun délnyugati részein, valamint a Dél-Dunántúlon, 20 millimétert is meghaladhatja a 24 órás csapadékösszeg.
A Dunántúlon, a középső országrészben, ott is leginkább Bács-Kiskun vármegyében lokális felhőszakadás sem kizárt.

Fotó: HungaroMet
A HungaroMet Győr-Moson-Sopron, Vas, Veszprém, Komárom-Esztergom, Somogy, Fejér, Tolna, Baranya, illetve Bács-Kiskun vármegye számos járására elsőfokú riasztást adott ki, ami péntek éjfélig lesz érvényben.
Péntek déltől nyugaton is a csapadék gyengülése valószínű, napközben zivatar már csak néhol fordulhat elő.
A címlapfotó illusztráció: MTI/Komka Péter

Fűtetlen garázsban "szállásolt" el embereket egy férfi Tapolcánál, a pénzüket is elszedte

Tömegbaleset az M1-esen, mentőhelikopter sietett a helyszínre

Sátorban próbálták átvészelni a mínuszokat, a rendőrök azonnal intézkedtek

Brutális halálos baleset az M6-oson, kétszer is elütöttek egy embert

Láncra verve, befagyott ivóvízzel találtak egy kutyát Budaörsön

Riasztást adott ki a meteorológia

NAV: már 22 ezer édesanya kérte az szja-mentességet

Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott, aki teheti, ne induljon útnak

Két tragédia Nógrádban, halálra fagyott egy nő és egy férfi is

A rendkívüli időjárás ellenére is zökkenőmentesen működik a házi segítségnyújtó szolgáltatás

Várandós nő élete forgott kockán Borsodban, döbbenetes részletek derültek ki

Ráment a Balaton jegére, megbüntették