Kiadhatják a Budapesten elfogott brazil drogbárót

A brazil állampolgárságú férfit tavaly nyáron fogta el a rendőrség Budapesten, miután a brazíliai büntetőbíróság több bűncselekmény miatt nemzetközi elfogatóparancsot adott ki ellene.

Kiadható a Budapesten elfogott brazil "drogbáró", a Fővárosi Ítélőtábla másodfokú eljárásában helyben hagyta a Fővárosi Törvényszék korábbi határozatát - közölte a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint a Magyarországon 2022. június 21-én elfogott, brazil állampolgárságú, 65 éves férfi ügyében kábítószer-kereskedelem és más bűncselekmények miatt Belgium európai elfogatóparancsot adott ki, Brazília és az Egyesült Államok pedig kiadatási kérelmet nyújtott be.

A végleges határozat eredményeként az igazságügyi miniszter dönt majd arról, hogy a számba vehető államok közül melyik eljárásához adja át a brazil férfit - tették hozzá.

Tavaly nyáron az ügyészség arról számolt be, hogy a brazíliai büntetőbíróság 2020 novemberében bocsátott ki bűnszervezetben elkövetett kábítószer-kereskedelem, csempészet, pénzmosás, emberölés, valamint okirat-hamisítás bűncselekménye miatt nemzetközi elfogatóparancsot a férfivel szemben.

Ezt követően a „brazil Escobar” néven elhíresült férfit 2022. június 21-én Budapest belvárosában elfogták, őrizetbe vették, majd a Fővárosi Törvényszék elé állították. A törvényszék 2022. június 23-án elrendelte a férfi ideiglenes kiadatási letartóztatását.

E döntés ellen a brazil férfi és védője azzal jelentettek be fellebbezést, hogy a brazíliai jogállami és börtönviszonyok miatt a férfit hazájának nincs helye kiadni.

A címlapfotó illusztráció: Shutterstock

2023. május 19. 17:12
Egyre bizarrabb viseletek hódítanak az utcákon, csokorba szedtük az extrém darabokat
Kanizsai-Silka Ágnes, az Agnes Silka tulajdonosa szerint a koronavírus óta hódítanak a konzervatív öltözködést kedve...
Négy embert, köztük két rendőrt gyilkolt meg a japán ámokfutó
A késsel és vadászfegyverrel felszerelkezett férfit Nakanóban fogta el és tartóztatta le a rendőrség.
Iskolás gyerekek okozták a Sydney-ben pusztító tüzet
A több mint százéves védett épületet 13 éves gyerekek gyújtották fel.
Díszdoktori címet kapott Karikó Katalin és Tom Hanks is a Harvardon
Összesen hat embert tüntettek ki a csütörtöki ünnepségen.
Ferenc pápa egészségügyi állapota miatt lemondták a pénteki audienciákat
A hírt Matteo Bruni, a Vatikán szóvivője közölte.
A magyarok békességre vágynak
Szükség van olyan erős intézményekre, amelyek segítik a családokat - ezt mondta Novák Katalin a sepsiszentgyörgyi id...
Sisak, kesztyű és gyógyszer is volt Suhajda Szilárd sátrában
A hegymászó felkutatására indult serpák megtalálták Szilárd felszerelését.
Drónzáporral támadták Kijevet
Egy 41 éves férfi meghalt, egy nő pedig megsérült Kijevben, azután, hogy az orosz hadsereg minden eddiginél több dró...
Gyerekek kérdezhették a kormánytagokat
Milyen gyorsan tud futni Gulyás Gergely és milyen tanuló volt Szijjártó Péter - ezt is elmondták politikusok a rendk...
Egyre több a Lyme-kóros beteg
Majdnem húsz százalékkal több Lyme-kóros beteget diagnosztizáltak 2022 októberéig, mint az előző évben, ez a Nemzeti...
Elképesztő ünneplés, boldog szurkolók: így ünnepelte a Fradi a bajnoki címet - galéria
Először szólalt meg Gálvölgyi János, mióta kiengedték a kórházból
Olivier Giroud a BL-be lőtte a Milant a Juventus otthonában
A Fradi játékosai így ünnepelték a 34. bajnoki címet a szurkolókkal - videó
Egyiptom nemrégiben felfedezett ősi munkaműhelyeket, sírokat mutatott be