2025. november 08. szombat, Zsombor
8°C Budapest

Kegyetlen olasz maffiózót fogtak el egy utcakép miatt

A 60 éves férfit 1989-ben ítélték el gyilkosságért, pár év múlva megszökött a börtönből, azóta bujkált. Most nyomozók egy utcaképen találták meg, elfogták. 
Tenyek.hu
2022. január 05., szerda 16:16
Vágólapra másolva!

Gioacchino Gammino eddig Olaszország egyik legkörözötteb bűnözője volt. 89-ben gyilkosságért kapott életfogytiglant, mert meggyilkolt egy járókelőt, akire azt hitte, hogy egy rivális maffiózó. A férfi 2002-ben megszökött a börtönből és felszívódott. A hatóságok azóta nagy erőkkel keresik. Most kiderült, hogy Madridtól nem messze egy kisvárosban élt, ahol megváltoztatta a nevét, elkezdett séfként dolgozni, és még egy zöldségest is nyitott.


Az olasz rendőrség már a nyomára bukkant és egyre közeledtek ahhoz, hogy megtalálják, amikor egy szemfüles nyomozó óriási áttörést ért el az ügyben: Meglátta a Google alkalmazásán, ahogy Gammino egy zöldséges előtt álldogál. A közelben egy bezárt éttermet is találtak, aminek a Facebook oldala még mindig aktív volt. Ezen az oldalon találtak egy képet Gamminoról is, ahogy séf-öltözetben pózol. A rendőrök egy nagyon felismerhető hegről az állán tudták beazonosítani.


December 17-én tartóztatták le, amikor teljesen kiakadt. Megkérdezte a rendőröktől, hogy „Hogy találtatok meg? A családomat sem hívtam fel 10 éve!”

A gyilkost most visszaszállítják Olaszországban, ahol befejezi életfogytig tartó büntetését. Hírhedt maffiózóként nem csak gyilkosság miatt, de drogterjesztés és maffia-kapcsolatok miatt is felelnie kell - írta a Daily Mail.

Fotó: Rendőrség ; Google

 

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk