Kapával mentek neki a rendőröknek Borsodban, még a kapitányságon is ütötték egyiküket

Egy férfi nem bírt magával, még a rendőrségen is bunyózni akart. A bíróság most döntött a sorsáról.

Egy műszaki hibás kocsi tulajdonosával szemben intézkedtek a rendőrök június 29-én délután egy Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei településen. Ekkor minden előzmény nélkül az egyik szomszéd obszcén stílusban sértegetni kezdte az egyenruhásokat – olvasható a Központi Nyomozó Főügyészség hétfői közleményében.

A járőrök próbálták kezelni a helyzetet, de a közelben lakó férfi nem volt együttműködő, verekedni hívta az egyik rendőrt, és még akkor sem volt hajlandó csillapodni, mikor közölték vele, hogy előállítják.

Az agresszív szomszéd a kertjébe sietett, ahol megragadott egy kiélezett kapát, majd a feje fölé emelve a rendőrök irányába lendítette, és kijelentette, megöli őket. Az egyik egyenruhás a fegyverét elővéve nyugalomra intette a férfit, aki ugyan letette a szerszámot, de ezután újra menekülni akart.

Fotó: Magyarország Ügyészsége

A támadót előállították, de még a kapitányságon ököllel állon ütötte az egyik rendőrt, aki nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett.

Felfegyverkezve elkövetett hivatalos személy elleni erőszak és más bűncselekmények miatt hallgatták ki a férfit, majd indítványozták letartóztatását, amit a bíróság el is rendelt. Az elkövető és védője azonban fellebbezett a döntés ellen, így az még nem jogerős.

Az indulatos férfi nem először tett rossz fát a tűzre, ugyanis nemrég felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt pénzbüntetésre ítélték.


Kapcsolódó tartalom: 

Tüzet nyitottak a dabasi rendőrök, életveszélyes őrjöngő tombolt

2024. július 15. 12:51
A szerdán eltűnt két hetes csecsemőt holtan találták meg Nagydorog határában.
Az augusztus 20-ai fővárosi rendezvényeken a mentők 160 embernek nyújtottak segítséget az esti órákig - tájékoztatta...
Szolgálatot teljesítő készenléti rendőrök és három helyi összefogásának, valamint a gyors újraélesztésnek köszönhető...
Az esküvője előtt éppen öt nappal lett rosszul a koktélkirály, Lajsz András. Szépen lassan hatalmasodott el rajta eg...
family
CSECSEMŐGYILKOSSÁG - Megöltek egy kéthetes újszülöttet Nagydorogon. Az anyja azt állította, hogy valaki elrabolta tő...
Korábban már gyermekpornográfia miatt elítélték.
Hétfőn még a stúdióban olvasta fel a legfrissebb híreket, szerdán pedig már a Balaton legnagyobb fesztiváljának szín...
family
Alig vártuk ezt a napot. Hétfői hazatérése után exkluzív interjút adott Kapu Tibor. Az ország második kutató űrhajós...
family