
Brutális időjárási hullámvasút, a húsvét nagy meglepetést tartogat
A vészjelzés szerint Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád és Baranya megyékben adtak ki harmadfokú (piros) riasztásokat. Ezeken a területeken a következő órákban tartós és jelentős mennyiségű ónos eső várható.
Emellett az ország nagy részén több megyében első-, és másodfokú (narancs) riasztások vannak érvényben az ónos eső veszélye miatt.
Korábban a katasztrófavédelem azt kérte: azokon a területeken ahol narancs, vagy piros riasztást adtak ki ónos eső miatt, senki ne induljon útnak. Piros riasztás esetén az utak járhatatlanok, a járművek irányíthatatlanná válnak - hívták fel a figyelmet.
A dél, délnyugat felől érkező újabb csapadékrendszer hétfőn elsősorban az ország délkeleti felét/harmadát érintheti, s ebből újabb, több milliméter ónos eső várható, kiemelten a Dél-Dunántúlon és az Alföld déli, délkeleti felén.

Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője korábban az MTI-hez eljuttatott közleményében azt kérte: indulás előtt mindenki tájékozódjon arról, hogy van-e érvényben meteorológiai riasztás. Azokon a területeken ahol narancs vagy piros riasztást adtak ki ónos eső miatt, senki ne induljon útnak - fűzte hozzá, kiemelve: piros riasztás esetén az utak járhatatlanok, a járművek irányíthatatlanná válnak.
A szóvivő azt ajánlotta az embereknek, hogy használják a katasztrófavédelem VÉSZ nevű alkalmazását, amely ingyenesen letölthető Android és iOS operációs rendszerű mobileszközökre. Az érvényben lévő meteorológiai riasztásokról a met.hu címen, az aktuális útviszonyokról pedig az utinform.hu oldalon lehet tájékozódni - írta.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. közleménye szerint folyamatosan végzik a sószórást az országos utakon, de arra kérik az autósokat, hogy amíg az ónos eső el nem áll, addig ne induljanak útnak, mert a folyamatos csapadék lemoshatja a síkosságmentesítő anyagokat a burkolatról.
MTI/A fotó illusztráció (MTI)

Brutális időjárási hullámvasút, a húsvét nagy meglepetést tartogat

Ripityára törtek egy luxusautót Bakonyszentkirálynál, megszakad a szívünk a látványtól

Riasztást adtak ki az ország felére, napokig tarthat az extrém idő

Dráma Szekszárdon: menekültek az emberek az utcára

Időjárás-jelentés: Dermesztő előrejelzés érkezett

Mától lehet leadni a levélszavazatokat a kijelölt külképviseleteken

Brutális állapotok uralkodnak a Balatonnál, ennek már a fele sem tréfa – Videó

Hatalmas lángok Miskolcon: egy társasház tetőszerkezete gyulladt ki Selyemrétnél

Pánik az Andrássy úton, fegyverrel mászkált egy férfi az utcán

Termékvisszahívás - Súlyos betegséget okozhat ez a népszerű termék

Gyászba borult Eger, köztiszteletben álló embertől vesznek végső búcsút

Lángok között találtak egy idős férfit a XII. kerületben, fotókon a borzalmas állapotok


