
Busz elé zuhant a rollerező férfi, videón a pillanat
A közlemény szerint az egyik vádlott tavaly májusban egy buszmegállóban szexuális cselekmény végzésére próbált erőszakkal kényszeríteni egy iskolás fiút. Erőszakos magatartásával akkor hagyott fel, mikor a helyszínen lévő többi kiskorú azzal fenyegette, hogy szólnak a sértett édesapjának.
Ugyanez a vádlott az ügy másodrendű vádlottjával tavaly egy lány iskolatársuktól szexuális cselekmény végzését követelték és azzal fenyegették, ha nem teszi, akkor apjának a lányt lejárató tartalmú üzeneteket fognak küldeni. Később az egyik tanítási nap után a lány a sokszori fenyegetés miatt az egyik vádlott számára szexuális cselekményt végzett - közölte a törvényszék.
A tájékoztatás szerint elsőrendű vádlottat társtettesként elkövetett szexuális kényszerítés és szexuális erőszak bűntette, a másodrendű vádlottat társtettesként elkövetett szexuális kényszerítés bűntette miatt ítélte el a bíróság.

Emellett az elsőrendű vádlottat végleges hatállyal eltiltotta tizennyolc év alatti személy nevelésével, felügyeletével, gondozásával, gyógykezelésével összefüggő, és minden olyan tevékenységtől, melyben ilyen személlyel más hatalmi vagy befolyási viszony jöhetne létre - írták.
A büntetés kiszabásakor a bíróság enyhítő körülményként értékelte a vádlottak beismerését és megbánó magatartását, de súlyosító körülmény volt a társtettesi elkövetés, és elsőrendű vádlott esetében az, hogy első cselekményénél a sértettnek sérülést is okozott - olvasható a közleményben.
Az ítélet jogerős.
MTI/A fotó illusztráció (Shutterstock)
Korábbi cikk:
Gyerekekkel szexelt egy kóspallagi pedofil, megrázó részletek derültek ki

Busz elé zuhant a rollerező férfi, videón a pillanat

KSH: a vendégek száma 8,3 százalékkal, a vendégéjszakáké 5,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Ön is vásárolt az Auchanban? Ezt a terméket ne fogyassza el!

Figyelmeztetik a magyar határ mellett élőket, váratlan hír érkezett

Végig lopták az országot a pénztárca tolvajok

Részegen száguldott a rendőrök elől, végül pórul járt a motoros - videóval

Vadásztőrrel mellkason szúrta bérlőjét egy férfi Dunakeszin

Dráma Miskolcon: Holttestet találtak egy pincében

Nyílt utcán kegyetlenül megöltek egy férfit Hajdúnánáson

Budapestre jön az igazi Mikulás: ekkor kezdődik a 21. MikulásGyár!

Úszva próbált elmenekülni a rendőrök elől - a Dunába ugrott

Most érkezett: gyerek is van a magyar elhunytak között a kenyai repülőbalesetben