
Magyar orvos nyerte el a Spirit of Excellence díjat
Fantasztikus fogásról számolt be szombaton a Pecaverzum. Az óriási harcsát még március 27-én a Bodrog-folyón, a Tisza-torkolattól mintegy két kilométerre, Tokaj környékén fogta ki T. Gergő. A szakportál azt írta, hogy a horgász most számolt be a nagy fogásról. A Pecaverzum hozzátette, ha T. Gergő pontosan lemérte volna harcsáját, és hitelesíttette volna azt a Magyar Országos Horgász Szövetséggel (Mohosz), akkor könnyen lehet, hogy az ő nevéhez fűződne az országos csúcs.
A szakácsaként dolgozó horgászt barátai nógatták, hogy mutassa meg ország-világnak az eszméletlen fogást.
„A bot folyamatosan perecben volt, dobbal fárasztottam, nem fékkel, mert ha annak valami baja van, és a hal hirtelen megindul, majd leakad, akkor kettétöri a botot abban a minutumban. Szórakoztunk szépen, a bot recsegett-ropogott, majd megint eltelt egy óra” – részletezte a portálnak a 3 és fél óráig tartó fárasztást.
Végül óriási küzdelmek után kifogta a 256 centis harcsát, ami a horgászok saccolása alapján 120 kiló feletti volt.
A hivatalos országos rekordot Kovács Gábor tartja, aki 2010. május 10-én fogott ki egy 113 kilós, 230 centiméteres harcsát a Töröcskei-tónál.
Szakértők szerint a harcsa minden valószínűség szerint nem is bodrogi, hanem a Tiszáról úszhatott fel csemegézni a keszegekből.
A nyúzást követő feldolgozás után összesen mintegy 80 kiló filét kaptak. Jutott a családtagoknak, barátoknak is – írta a Pecaverzum.


Magyar orvos nyerte el a Spirit of Excellence díjat

Botrányos, ami a Szentendrei úton történt – videón a felháborító húzás

Salgó várának régészeti feltárását mutatják be Salgótarjánban

Időjárás-jelentés: hétvégén berobbanhat a nyár

Megállt az élet az M7-esen, döbbenetes felvételek készültek a helyszínen

Rendkívüli hír: Fennforgás van a magyar-ukrán határon

Megkezdődtek az angol nyelv írásbeli érettségi vizsgái

Aggasztó hírek érkeztek Zalaegerszegről, egyre több az érintett

Két hétig magukra hagyta gyermekeit egy somogyi nő, éheztek

Szörnyűség történt Zuglóban, azonnal korlátozások léptek életbe

George Washington-medállal tüntették ki Karikó Katalint

Meghalt Dr. Labancz Klára