Ingatlant vásárolna? Lehet megéri kivárni

A szakértő a pénteki Mokkában beszélt a várható ingatlanpiaci változásokról.

Hosszú ideig lehetett hallani arról, hogy Korda György és Balázs Klári eladják villájukat, ám hiába tűnt úgy, hogy az üzlet révbe ér, 2022 a fordulat évének bizonyult náluk is, a vevők ugyanis nem fizettek, a házaspár pedig visszalépett az ikonikus épület eladásától – mondta el Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője.

Megalapozottak azok a jóslatok, hogy 2023 jóval gyengébb év lesz az ingatlanpiacon, mint 2022 volt, ám a gazdasági nehézségek okozta kihívások sokaknak lehetőséget jelenthetnek.

A szakember szerint, ha feleannyi vásárló lesz a piacon, mint korábban, sokkal jobbak lesznek a vevők alkupozíciói, ezáltal az ingatlanárak csökkenése várható idén.

Emellett számos állami támogatás lehet az ingatlant venni készülők segítségére, valamint, hogy április végéig az átlagfogyasztás felett is rezsicsökkentett árat fizethetnek a gázért.

Balogh László szerint a banki hiteltől sem kell a magas kamatok miatt megrettenni, később ezeket a drága konstrukciókat olcsóbbra lehet cserélni, ez pedig bankok közti versenyt is vetít előre az elkövetkező évekre.

A magas kamatok egyébként is áresést okoznak, mivel, ha a jegybank növeli az alapkamatot, ezzel a lakáshitel kamatok is emelkednek, emiatt egyre kevesebb vevő lesz a piacon, ami végül azt okozza, hogy az eladóknak engedni kell az árból.

2023. január 20. 13:27
Őrizetbe vettek Szicíliában három marokkói állampolgárt két magyar turista elleni nemi erőszak gyanújával - közölték...
Európa háborúpárti vezetői tanácskozást tartottak. Eldöntötték: katonákat fognak küldeni Ukrajnába. Megmondtuk előre...
Családtámogatások vagy adóemelés, rezsicsökkentés vagy három és félszer magasabb rezsi, orosz olaj vagy 1000 forinto...
Két perc. Ennyi kellett egy profi rablópárosnak, hogy betörjenek, felfeszítsenek egy bankautomatát és elvigyék belől...
A betonnak csapódott a feje, miután ököllel arcon ütötték, ezért halt meg egy férfi Budapesten az Üllői úton. Az ese...
Orbán Viktor miniszterelnök beszédét is tudja majd itt követni.
Magyar Péterék eltitkolnák adóterveiket a választók elől, ezért a Nemzeti Ellenállás Mozgalom plakátkampányba kezdet...
Magyar Péter pedig arrogánsan utasította el a TV2 stábját.
Magyar Péterrel az oldalán érkezett trollkodni Kötcsére Ruszin-Szendi Romulusz, aki hozta a tőle megszokott formát: ...