Így halad a Hungaroring felújítása - Fotók

Ütemterv szerint halad a Hungaroring felújítása, a létesítményt június 16-án veszi vissza az üzemeltető cég, hogy felkészüljön az augusztus első hétvégéjén sorra kerülő 40. Forma-1-es Magyar Nagydíjra.

Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója a mogyoródi létesítményben tartott hétfői sajtótájékoztatóján azt mondta, július elején, a GT Open elnevezésű versenyen próbálják majd ki a megújult infrastruktúrát, ugyanakkor számos ideiglenes megoldással is készülnek az F1-es hétvégére, így "érdekes 40. Magyar Nagydíj" elé néznek.

"A paddock épület rendben van, az első szinten, ahol a paddock club lesz, már csak gépészeti szerelések vannak hátra és az új, 7x21 méteres boxokban is elkészült a burkolat. Az épület homlokzatának burkolása is folyamatban van, a beüvegezés pedig az idei Forma-1-es versenyhétvégére el fog készülni" - mondta az elnök-vezérigazgató.

Gyulay Zsolt beszámolt róla, hogy a versenysorozatot működtető Formula One Management (FOM) képviselői átlagosan kéthavonta utaznak el Mogyoródra és tartanak szemlét a létesítményben.


"Minden részletet megtekintenek, és a legutóbb például az ausztrál kollégákat hozták ide, hogy megmutassák nekik, hogy így, ilyen minőségben is fel lehet újítani egy pályát. Nyilvánvalóan ez számunkra megtisztelő és nagyon jó érzés, ugyanakkor rengeteg munka és sok nehézség árán jutottunk el odáig, hogy a Hungaroringen zajló munkálatokat más versenypályák képviselői számára állítják példaként" - fogalmazott a sportvezető.

Gyulay Zsolt elmondta azt is, hogy a 12 toronydaruból már csak kettő dolgozik a pálya területén, de a héten ezeket is elszállítják majd. Jelezte, hogy a célegyenesben lévő főlelátó tetőszerkezete készen áll, annak a felső és alsó burkolása zajlik jelenleg.

A jegyértékesítéssel kapcsolatban az elnök-vezérigazgató kijelentette, az idei futamon is telt házra számítanak, nagyon kevés belépő maradt, ugyanakkor hamarosan elérhetővé tesznek még jegyeket az eddig meg nem nyitott, egyetlen lelátóra.


"Természetesen fontos, hogy az elmúlt 40 évet összefoglaljuk, ezért lesznek ünnepségek, de mivel az idei versenyhétvége szervezési-rendezési szempontból nagy kihívás lesz rengeteg ideiglenes megoldással, jövőre, a Hungaroring 40. születésnapjára tervezünk igazán nagy ünneplést. Az idén ugyanakkor hivatalosan is elnevezzük a négyes kanyart Mansell-kanyarnak, ebben az ügyben felvettük a kapcsolatot Nigel Mansellel, aki elküldi majd a kézlenyomatát" - mondta Gyulay Zsolt.

"Ami itt most történik, az egy óriási lépés infrastruktúra tekintetében, mert a felújítás után egészen más dimenzióba kerül ez a létesítmény a korábbi állapotához képest. Hiszünk abban, hogy mi Magyarország legnagyobb rendezvényközpontja lehetünk, a Hungaroring Sport Zrt. pedig egy piaci alapon működő, versenyképes, a saját lábán álló cég marad" - jelentette ki.

A Forma-1-es Magyar Nagydíj az idén a világbajnoki sorozat 14. futama lesz, és augusztus 1. és 3. között rendezik meg. A versenyhétvége után a következő ütemmel folytatódik a felújítás a létesítményben, amely a jövő évi Magyar Nagydíjra készül el teljesen.

MTI/Fotók: MTI/Illyés Tibor

2025. március 24. 18:55
Az izraeli hadsereg csapást mért Dél-Libanonban az Irán-barát Hezbollah egyik állására
Az izraeli hadsereg szombaton közölte, hogy az éjszaka folyamán csapást mért a dél-libanoni Nakura térségében az Irá...
Donald Trump a levegőbe küldte az „ítéletnapi gépet”
Az Egyesült Államok egyik legféltettebb katonai eszköze, a Flying Pentagon becenéven ismert E–4B Nightwatch kedd est...
Elsüllyedése után tíz hónappal felszínre hozták a Bayesian szuperjacht roncsát
Tíz hónappal az elsüllyedése után felszínre hozták a mélyből a Bayesian nevű, elsüllyeszthetetlennek mondott szuperj...
Felforrósodott kocsiban hagytak egy gyereket, három óra elteltével talált rá ittas apja
A gyerek apja betért a fodrászhoz, utána pedig a pohár fenekére nézett.
Erdőtűz pusztít Horvátország adriai partvidékén, Splittől délre, turistákat is evakuálnak
Kiterjedt erdőtűz pusztít Horvátország adriai partvidékén, a Splittől mintegy 30 km-re délre fekvő Pisaknál és Marus...
Fűnyírás közben lőttek le egy férfit, esélye sem volt
Egy motoros végzett az áldozattal.
Zsigó Róbert: Brüsszel ismét megtámadta Magyarországot
Brüsszel ismét megtámadta Magyarországot, követelik az árréscsökkentés megszüntetését, az árak megemelését és a mult...
Menczer: itt az igazság Weberről és Péterről
Orbán Viktor még a héten elviszi a magyarok döntését Brüsszelbe – jelentette ki hétfői videójában a Fidesz-KDNP komm...
Orbán Viktor: Gyűlnek a szavazatok, már több mint 2 millió érkezett
Gyűlnek a szavazatok. Mindannyian büszkék lehetünk! A papíralapú szavazatok száma meghaladta a 2 milliót – jelentett...
Gyerekporn*t küldözgetett egy békési férfi
Gyermekpornográf tartalmú felvétel kínálása, átadása és hozzáférhetővé tétele miatt emeltek vádat egy békésszentandr...

Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
A fővárosból kivezető szakaszon ütközött össze több autó csütörtökön késő délután.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Bűnös kirándulás és cserbenhagyásos gázolás
Kirándulásnak indult, bűnügy lett belőleA megyei napilap ötven évvel ezelőtti tudósítása egy négy fiatalból álló társaság zűrös kalandját idézte meg, akik 1975. június 7-én Budapestről Martonvásárra indultak, hogy Szanyi János orbánhegyi szőlőjéből bort hozzanak. A kirándulásból azonban bűnügyi történet lett: betörtek egy idegen pincébe, ahonnan élelmiszert, egy karórát és egy Skoda slusszkulcsát vitték el. A lopott járművel az M7-esre hajtottak, de egy rendőrségi helikopter megjelenésekor pánikba estek, és többen kiugrottak a mozgó autóból. A kocsit vezető Deák Ferenc tovább hajtott, de végül lerobbant. A társaság tagjai vonattal, jegy nélkül próbáltak meg visszajutni, éjszakájukat pedig a pettendi váróteremben töltötték. Budapestre visszaérve ismét találkoztak, de a rendőrség végül elfogta őket. A cikk részletesen beszámolt a botladozó szökési kísérletekről, a romos házban húzott megállóról és a büntetőeljárásról, amely már a közveszélyes munkakerülés és járműlopás vádját is tartalmazta.
Furgon és autó karambolozott, mentőt is riasztottak a helyszínre
A Hunyadi és a Petőfi utca sarkán történt a baleset csütörtökön délután.
Két személygépkocsi ütközött a zalai város központjában
Összeütközött két személygépkocsi csütörtökön déltájban Zalakaroson, a Gyógyfürdő téren – jelezte a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószolgálata. Tájékoztatójuk szerint a város hivatásos tűzoltói az egyik autót áramtalanították, a másiknál erre nem volt szükség. Az eset során személyi sérülés nem történt.
Csúnyán összetört két kocsi a győri felüljárón - fotó
Karambolozott két kocsi csütörtökön délután Győrben.
Vízbe fulladt egy 13 éves fiú Baranyában − az elmúlt évek legszörnyűbb esete
A Palatinus Strandon elhunyt kislány tragédiáját követően a baranyaiaknak is felsejlik egy szörnyű eset. Sajnos vízbe fulladásos halálesetekből vármegyénknek is kijutott az elmúlt években.
Hazafelé tartott az érettségiről, súlyos balesetet okozott egy fiatal sofőr (+ videó)
Két ember súlyosan megsérült, a járművek pedig totálkárosra törtek, miután egy fiatal sofőr nagy sebességgel belerohant egy előtte bekanyarodni készülő autóba.
Döbbenetes sofőrök vannak! Olyat vett fel a fedélzeti kamera, amin rengetegen kiakadtak! (videó)
Hajszál híja volt annak, hogy tragédia legyen a vége. Baleset veszélyes helyzetet rögzített egy fedélzeti kamera vármegyénkben.
Három sérült egy sátoraljaújhelyi balesetben
Csütörtök kora délután egy autó a szembejövő sávba hajtott. A balesetben többen is megsérültek.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.