2025. november 08. szombat, Zsombor
8°C Budapest

Ideges lett, ezért ütötte-vágta kiskutyáját

Perceken keresztül ütlegelte kutyáját a férfi, aki ellen most vádat emelt az ügyészség.
Tenyek.hu
2021. december 07., kedd 09:51
Vágólapra másolva!

A 31 éves férfi 2020. július 16-án délután ért haza VII. kerületi otthonába, ekkor viszont meglátta, hogy a nagyjából 1 éves kistestű kutyája lerágta a falvédőt, illetve több helyre odavizelt, ezért dühös és agresszív lett. Az indulat hevében legalább 15 percen keresztül üvöltözött és bántalmazta a kutyát, több alkalommal nyitott tenyérrel megütötte - közölte az ügyészség közleményében.

A bántalmazás és agresszív kiabálás miatt a kutya az ágy alá menekült és ott félelmében, valamint a bántalmazás következtében keletkezett fájdalmai miatt hangosan nyüszíteni kezdett. Az egyik lakó figyelt fel az állat hangos nyüszítésére és értesítette a rendőrséget.


A bántalmazás következtében a kutya egész testén véraláfutásos sérüléseket, valamint combcsonttörést szenvedett.

A kegyetlen férfival szemben a Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség állatkínzás vétsége miatt nyújtott be vádiratot a Pesti Központi Kerületi Bíróságra, és vele szemben elzárást indítványozott, melynek leghosszabb időtartama a törvény szerint 90 nap, amit büntetés-végrehajtási intézetben kell végrehajtani.

Fotók: ügyészség

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk