
Horrorkalitkákra bukkant a NAV, rengeteg állat elpusztult - Videóval
A sofőr Hollandiába akarta csempészni a madarakat, de a szörnyű körülmények miatt többen nem élték túl az utazást.
Tenyek.hu 2024. február 20., kedd 18:05
Rutinellenőrzést tartott a NAV a napokban az M7-es autópályán, amikor egy gyanúsnak tűnő bolgár autót a pákozdi pihenőhelyre kísértek. Habár a kocsi sofőrje a pénzügyőröknek azt mondta, hogy bejelenteni való árut nem visz magával, mégis az átvizsgálás mellett döntöttek. Meglepetésükre a férfi nem mondott igazat, a csomagtartóban ugyanis egymásra pakolt, zárt műanyag dobozokban különféle színes, élő díszmadarakat találtak összezsúfolva – írta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal keddi közleményében.
A sofőr az állatokhoz semmilyen okmányt nem tudott bemutatni, ezért a járőrök értesítették a kormányhivatal hatósági állatorvosát, hogy azonosítsa be a madarakat és folytassa le a szükséges eljárást. A szakember megállapította, hogy a száz, vegyes ivarú díszmadár mindegyike jelöletlen, fajtájukat tekintve többféle sivatagi pinty, vöröshomlokú csicsörke, sivatagi pirok, kövi veréb, tengelicek és magvágó félék. A sofőr, amint szembesült a hiányosságokkal, azonnal lemondott a madarak tulajdonjogáról.
A rendkívül rossz állapotban lévő, törékeny fiókákat a hatósági állatorvos a Sukorói Vadmadárkórházban helyezte el, ahol órákkal később is küzdöttek a karanténba helyezett madarak életben maradásáért. A víz nélküli hosszú utazás, a változó páratartalom és a nem megfelelő szállítási körülmények miatt azonban már a beszállítás után több, mint 20 madár elpusztult.
A tengelic madár Magyarországon védett, természetvédelmi értéke egyenként 25 ezer forint, a faj a Természetvédelmi Világszövetség Vörös Listáján is szerepel.
+Ez is érdekelheti

ORFK: a hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a balesetek száma

Fiatal nő holttestére bukkantak egy angyalföldi lakásban, borzalmas horror miatt indított hajtóvadászatot a rendőrség

Döbbenetes részletek derültek ki a budai tűzesetről, nem baleset

Húsvágó bárddal esett neki párjának egy nő Kecskeméten, borzalmas vége lett

Bozótvágóval esett neki munkatársának egy férfi Gyömrőn

Óriási bejelentést tett a Mercedes, Magyarországon fogják gyártani az egyik legnépszerűbb modellt

Dukai Miklós: Mintegy 200 ezer rászoruló jut most is ingyenes tüzelőanyaghoz

Egészségügyi kockázat miatt vonták ki a népszerű márka tápszereit a forgalomból

Újabb részletek derültek ki a kőbányai gyilkosságról

Operatív Törzs: teljes kapacitással dolgoznak a közútkezelők, a katasztrófavédelem, a mentők és a hatóságok a havazás miatt

Fotókon a vácdukai buszbaleset, többen megsérültek

OMSZ: csaknem ötezer mentési feladatot láttak el a mentőegységek 24 óra alatt




