Harmadával kevesebb alma terem itthon az idén

Az Európai Unió idei almatermése 12,168 millió tonna lesz a 21 legjelentősebb uniós almatermesztő ország becslése szerint, így 1 százalékkal meghaladja majd a 2021-ben betakarított mennyiséget, és 9 százalékkal a 2019-2021 közötti évek átlagát - írja a Népszava hétfői számában.

A lap a világ alma- és körtetermelő országait tömörítő World Apple and Pear Association adatait az Agrarszektor.hu portálon keresztül idézve ismmerteti: Lengyelországban 5 százalékkal, Franciaországban, Németországban 6, Ausztriában 23, Csehországban 16 százalékkal több lesz a termés.

Magyarországon 350 ezer tonna körüli volumennel számol a szervezet, ami egyharmadával kevesebb, mint a 2021-ben betakarított 520 ezer tonnás termés.

Visszaesés várható Horvátországban és Romániában is - jelezték.

MTI/A címlapfotó illusztráció

2022. augusztus 08. 08:25
A magyar miniszterelnök XIV. Leó pápával találkozott. A békemisszión lévő Orbán Viktort személyesen fogadta az egyhá...
Különleges aukciót indított Molnár Viktor. A Kincsvadászok kereskedője egy tragikus körülmények között árván maradt ...
Sikeresen lezárult az élelmiszer-utalványok kézbesítése. A program keretében több mint 2,3 millió nyugdíjas kapott 3...
Sem az anyuka, sem pedig a kommentelők nem tudnak betelni vele.
Felborult egy ifjú cselgáncsozókat szállító mikrobusz szerda hajnalban Szerbiában az Újvidék és Belgrád közötti autó...
Az áldozatot magára hagyta a buszmegállóban, majd besétált a szemközti dohányboltba.
Az áldozatot már nem tudták megmenteni.