Gyászol a Fradi

Hetvenkilenc éves korában meghalt Juhász István, a Ferencváros olimpiai bajnok, VVK-győztes futballistája.

Az egykori kiváló középpályás a klub honlapján olvasható megemlékezés szerint 13 szezont játszott a zöld-fehéreknél, ferencvárosiként 480 mérkőzésen 87 gólt szerzett, négyszer nyert magyar bajnokságot (1964,1967, 1968, 1976), háromszor Magyar Kupát (1972, 1974, 1976).

Juhász István tagja volt az 1964/65-ös idényben a Vásárvárosok Kupáját nyert Ferencvárosnak, illetve még szerepelt egy-egy alkalommal VVK- és KEK-döntőben is. Az FTC örökös bajnoka (1974) tagja volt az 1968-as mexikóvárosi olimpián aranyérmes magyar csapatnak, ahol nem mindennapi módon, repedt tüdővel lépett pályára. Az ötkarikás játékokon hat mérkőzésen egy gólt szerzett.

A magyar válogatottban 23-szor lépett pályára, az 1972-es Belgiumban megrendezett Európa-bajnokságon negyedik helyezést ért el.

MTI

2024. szeptember 16. 16:37
Felfoghatatlanul tragikus esemény történt Hódmezővásárhelyen.
A vezérkari főnökből lett tiszás politikusjelölt több beszélgetésben kijelentette, könyvében is leírta: már gyerekko...
Ellentüntetéseket tartanak, zaklatnak online, halállistákat készítenek, bombakészítési útmutatót tesznek közzé, feny...
A K&H már folyósította az első fix 3 százalékos kölcsönt, miközben még több tízmilliárdnyi igénylés vár elbírálásra....
A miniszterelnök képekben mutatta meg, hogyan készülnek a szervezők a digitális polgári körök találkozójára.
A DPK-hoz közéleti személyiségek, művészek, sportolók és tudósok is csatlakoztak, hogy online közösséget teremtsenek...
Újabb fejlemények láttak napvilágot a nőbántalmazási botrányba keveredett Balázs András, a Kutyapárt jelöltje ügyébe...
Minden készen áll a digitális polgári körök első országos találkozója előtt.
Szeptember 20-án a Papp László Sportarénában rendezik meg a digitális polgári körök első országos találkozóját, amel...