
Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon
A hatóságok 2021 májusában ütöttek rajta a bűnbandán, aminek tagjai egy titkosítást alkalmazó hálózaton keresztül osztottak meg egymással gyermekpornográf tartalmakat – írta meg a police.hu.
A rendőrök akkor nyolc helyszínen tartottak kutatást és négy férfit fogtak el. Ám nyomozás előrehaladtával a gyanúsítottak köre is bővült, így hat fővel szemben folytattak büntetőeljárást.
A napokban azonban a több mint három évig tartó nyomozás után mind a hat férfit beazonosították és elfogták. Az évek alatt az egyenruhások megszereztek minden olyan bizonyítékot, mely alátámasztja a gyanúsítottak bűnösségét. Több mint százezer pedofil tartalmú felvételre tettek szert.
A rendőröknek sikerült feltérképezniük a bűnszervezetet és annak működési mechanizmusát, így megállapították, hogy a bűnbanda vezetője azért hozta létre az oldalt, hogy a hozzá hasonlóan gyermekek iránt szexuálisan érdeklődők számára biztonságos felületet teremtsen.
Az oldalak így alkalmasak voltak a gyermekpornográf tartalmak egymással történő megosztására és a tabuktól mentes kommunikációra, tapasztalatcserére.
A pedofil oldal létrehozója és üzemeltetője hierarchikusan építette ki hálózatát, mindegyik tagnak megvolt a maga szerepe. Volt adminisztrátor, moderátor, tag, illetve felhasználó.
Magyarországon egyedülálló, hogy online térben ilyen bűnszervezetet sikerült felszámolni, és eljárás alá vonni.
A hat gyanúsított mindegyikét a bűnszervezetben elkövetett gyermekpornográfiával gyanúsították meg, míg közülük többet szexuális erőszak elkövetésével is, tekintettel arra, hogy tizenkettedik életévét be nem töltött gyerekkel létesítettek szexuális kapcsolatot.
Volt, aki nevelt lányaival, volt, aki testvérével, de olyan is, aki saját lányával fajtalankodott.
Ezekről a cselekményekről többségében felvételeket is készítettek, és ezeket is megosztották egymás között. A nyomozók a hat gyanúsítottnál összesen több mint százezer ilyen kép- és videófelvételt találtak.
A hat férfi közül egy bűnügyi felügyelet alatt áll, öten pedig letartóztatásban vannak. A nyomozás a napokban zárult le, a rendőrség a több száz oldalas aktát átadta az ügyészségnek.
A címlapfotó illusztráció: Shutterstock

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen