
Napok óta a jéghideg szobában feküdt, életveszélyes állapotban bukkantak egy nyugdíjasra
Vádat emelt az ügyészség 5 férfival szemben, akik belvárosi ATM-eknél loptak meg turistákat úgy, hogy felvették az átvert külföldiek bent hagyott bankjegyeit – közölte szerdán a Fővárosi Főügyészség.
A különböző korosztályú tolvajok 2022 szeptemberétől decemberéig a VII. kerületi Kazinczy utcai bankautomatáknál vadásztak áldozataikra, főként külföldi turistákra. A vádirat szerint a férfiak segítségüket ajánlották fel az áldozatnak, mondván, hogy magyar nyelven alacsonyabb a kezelési költség, majd elhitették vele, hogy az ATM nem működik, és egy másikhoz kísérték. Amíg ott újra elindították a készpénzfelvétel folyamatát, a banda egyik tagja odalépett, és a „hibásnak” ítélt automatából, társa takarásából felvette az időközben kiadott bankjegyeket.
A tolvajok így összesen három turistától összesen 360 ezer forintot loptak el.
A Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség az 5 férfit – részben üzletszerű – lopásokkal vádolja, 3 terhelttel szemben végrehajtandó börtön-, társaik ellen felfüggesztett fogházbüntetést, egyes vádlottakkal szemben pedig a gazdagodás erejéig vagyonelkobzást is indítványozott.
Korábbi tartalom:
Kiderült, miért gyújtotta fel az ATM-et Tatabányán, videóra vették

Napok óta a jéghideg szobában feküdt, életveszélyes állapotban bukkantak egy nyugdíjasra

Katonai jármű szenvedett balesetet Nyíregyházán, helyszíni fotók készültek

Megtalálták! Rendkívüli hírt osztott meg a Komárom-Esztergom vármegyei rendőrség

Véget vetettek a találgatásoknak: Lesújtó közlemény érkezett az eltűnt Egressy Mátyásról

Döbbenetes felfedezést tettek Rédicsnél egy átvizsgált kisbuszban, azonnal szakembereket hívtak

Fordulópont a magyar utakon: Új KRESZ jön, ami mindenkit érint

Friss hír érkezett a szombaton eltűnt Egressy Mátyásról, a rendőrség egy videót is közzétett

Operatív Törzs: Marad a hideg, folyamatos a tűzifaosztás

A kapcsolódás gyógyít – így segít a Heim Pál Gyermekkórház az evészavarok legyőzésében

Kozmikus erő csapott le az éjjel: Elképesztő fényjáték jelent meg Magyarország egén

Van, amikor nem számít a jeges időjárás - megható hála egy 90 éves nyudíjastól

Nem számolt a friss hóval – így bukott le a borsodi bűnöző