
Frontálisan ütközött egy személyvonat és egy tehervonat Sápon, fotók készültek a súlyos balesetről
Tehervonat ütközött össze egy várakozó személyvonattal a Hajdú-Bihar vármegyei Sáp vasútállomásán szerda hajnalban, a balesetben többen megsérültek - közölte a Mávinform. A mentők négy embert könnyű sérülésekkel szállítottak a berettyóújfalui kórházba, egy ember kimentése pedig folyamatban van. Információink szerint kora délután a vétlen mozdonyvezető meghalt.
Tenyek.hu 2023. november 15., szerda 14:47
A vasúttársaság tájékoztatása szerint a tehervonat eddig tisztázatlan okból nem vette figyelembe a Sáp állomásra számára behaladásra tiltó jelzést, meghaladta a jelzőt és frontálisan nekiütközött az állomáson várakozó, Biharkeresztesről Püspökladányba tartó személyvonatnak.
Azt írták, a balesetben mindkét mozdonyvezető, a jegyvizsgáló, továbbá a vonaton tartózkodó öt utasból négy megsérült.
A helyszínelés ideje alatt szünetel a vonatforgalom Püspökladány és Berettyóújfalu között, az utasokat pótlóbuszok szállítják.
A hatóság vizsgálja a baleset körülményeit.
A katasztrófavédelem azt írta, a tűzoltók a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett egy embert feszítővágó segítségével emeltek ki a személyvonatból. A tehervonat a baleset előtt óránkénti 60 kilométeres sebességgel haladt, a személyvonat pedig az állomáson lassítva közlekedett.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kommunikációs és PR-vezetője az MTI-nek elmondta, hogy nyolc mentőegységgel érkeztek a baleset helyszínére. Négy embert szállítottak a berettyóújfalui kórházba, egy ember kimentése pedig folyamatban van - tette hozzá.
+Ez is érdekelheti

"Na szia mentő!" feliratot kaptak az új mentőautók - Fotó

Hivatalos: duplájára nő az ingyenes készpénzfelvétel összeghatára februártól

A Trump–Orbán-találkozó után jön az első nagy dobás: amerikai–magyar alumíniumgyár épül Magyarországon

Videón az óriási becsapódás a körúton - börtön várhat az ámokfutóra

Januárban jön az energiatároló-pályázat – milliókat lehet igényelni

Különös jelenet bontakozott ki egy zuglói kollégium falai között

Sz*x után vágta el a nő torkát a Tiszai pályaudvarnál

Latorcai: eltűnt csomagok és elérhetetlen ügyfélszolgálat, fogyasztóvédelmi vizsgálat indul magyar csomagküldő szolgálatoknál

Az utakon nincs rutin - 3 életveszélyes helyzetet is videóztak

60 lakó menekült ki az éjjel Óbudán

Megkezdte működését az új, csúcskategóriás MR Dunaújvárosban

ÉKM: a STRABAG nem vállal felelősséget a saját munkájáért


