Főnöke bankkártyájáról élt hónapokig egy férfi, súlyos összegeket költött

A bíróság a napokban hozott ítéletet a sikkasztó munkavállaló ügyében.

Az eset egészen 2015-ig vezethető vissza, amikor a férfi egy zalaegerszegi cégnél gépkezelőként kezdett dolgozni – derült ki a Zalaegerszegi Törvényszék szerdai közleményéből.

Főnökétől 2018-ban kapott a cég számlájához egy bankkártyát, amit csak ő használt, azonban nem a munkahelyen felmerülő költségeket, hanem saját megélhetését finanszírozta vele.

Mivel a gépkezelőnek csak utólag kellett elszámolnia a kifizetésekkel, így hónapokkal a bőkezűség után derült fény a magánakcióra.

A férfit azonnal kirúgták, a főnöke által biztosított munkaeszközöket (táblagép, router) visszakérték, de ő nem tett ennek eleget.

A fotó illusztráció: Shutterstock

Az alkalmazott több mint 1 millió 120 ezer forint kárt okozott munkáltatójának, amelyből az eljárás során 400 ezer forint megtérült.

A bíróság a napokban sikkasztás miatt 8 hónap börtönbüntetésre ítélte, amelynek végrehajtását 2 év próbaidőre felfüggesztette.

A büntetővégzés jogerős.

2023. március 22. 13:28
Rengeteg fotelszakértőt szült Suhajda Szilárd tragédiája, Pintér László üzent a bírálóknak
A hegymászó szakújságíró a hétfői Mokkában világossá tette, először tájékozódniuk kellene azoknak, akik Suhajda Szil...
Karóval szétverte, majd megfojtotta a terhes nőt a nyírkátai rém - videóval
A 34 éves asszony a férfi kisbabájával volt állapotos. A gyilkos a felismerhetetlenségig szétverte az áldozat fejét.
Méteres lángokkal égett egy kocsi a 8-as főúton, durva videó érkezett
Az utasok mindenüket hátrahagyva menekültek.
Izomautóval ölt egy részeg fiatal nő Kiskunhalasnál - videóval
Többször is próbálták újraéleszteni a férfit, de nem sikerült.
Csontokat találtak a veszprémi patak medrében - Fotók
Kirándulók bukkantak a csontvázra Veszprémben.
Mi is szoktunk veszekedni!
Akár veszélyes is lehet egy párkapcsolatra, ha a szerelmeseknek még a munkahelye is azonos. Nem minden párnak való u...
Figyelem, ki ismeri?
Ki ő, ki ismeri? Teszik fel a kérdéseket egymásnak az emberek. A közösségi médiában is futótűzként terjedt a hír az ...
6 évig élt együtt anyja holttestével, hogy havonta felvehesse a nyugdíját
Eljárás indult a férfi ellen.
A király él!
A fiatalok is tele torokból éneklik a Király számait, amik most reneszánszukat élik. Zámbó Jimmy nimbuszát testvérei...
Kitört a kommentháború
Kitört a kommentháború a magyar hegymászó tragikus halálával kapcsolatban. Mindez azután történt, hogy feladta Suhaj...
Mindössze 17 évesen világbajnok lett Márton Luana
Szijjártó Péter: Magyarország a nyugat-balkáni békében érdekelt
Ezért halhatott meg Suhajda Szilárd a Mount Everesten
A Fradi női csapata is útban van a bajnoki cím felé
Egyre inkább eldurvul a vita Zámbó Krisztián és Peter Srámek között