Felgyorsult a tempó a lakossági hitelpiacon

Új sebességi fokozatba kapcsolt júniusban a lakossági hitelpiac: a háztartások 136,4 milliárd forintnyi lakáshitel-szerződést kötöttek, ami amellett, hogy a duplája az egy évvel korábbi mennyiségnek, új rekord is.

A Világgazdaság keddi cikke szerint a fogyasztási hiteleknél sem alakult rosszul a június: ezeknél 121,6 milliárd forintnyi új szerződés született, ami éves alapon 35,1 százalékos bővülés. Az első félévet vizsgálva is kedvezők a számok.

Az új lakáshitel-szerződések mennyisége például már meghaladta az 597 milliárd forintot, ami erőteljes, 33,6 százalékos emelkedés 2020 azonos időszakához viszonyítva.

A háztartások hiteleinek állománya szintén tempósan emelkedik, igaz, ebben jelentős a szerepe a hiteltörlesztési moratóriumnak is: június végén 8743,4 milliárd forintot ért el a portfólió mérete, ami 15,5 százalékos növekedés.

Az utóbbi hónapok tendenciái alapján pedig szinte biztosra vehető, hogy jóval erősebb évet produkál a tavalyinál a lakossági hitelpiac.

A bővülést az elhalasztott kereslet éppúgy fűti, mint az állami ösztönzők: a csok, a babaváró kölcsön vagy az otthonfelújítási program - ismerteti a Világgazdaság.

A címlapfotó illusztráció.

2021. augusztus 03. 06:17
Két hongkongi repülőtéri biztonsági alkalmazott meghalt hétfőn kora reggel, miután egy Dubajból érkező teherszállító...
Azért kell az aláírásgyűjtés és azért kell a Nemzeti Konzultáció, hogy a magyar emberek Orbán Viktort a brüsszeli cs...
Megerőszakolták Michael Schumacher egyik ápolóját a legendás Forma-1-es pilóta otthonában. Az ügy most került bírósá...
10 állat vesztette életét, mire kifejlesztette a megfelelő adagot.
A sport nemcsak az egészségről szól, hanem közösségről, kitartásról és jövőképről is. Egyre több ismert ember vallj...
family
Már a levegőben érezni a feszültséget, a várakozást és a csillogást. A Megasztár versenyzői folyamatosan azon dolgoz...
family
Kifutópályák, amik hegyek közé, házak fölé vagy éppen a tenger szélére épültek. A világ legbizarrabb repterein lando...
family
Szerda reggel fékezés nélkül csapódott egy menetrend szerinti busz Szolnok belvárosában egy iskola épületébe. A jár...
family
Felháborodtak a nyugdíjasok a Tisza Párt adóemelési tervein. A Tényeknek azt mondta egy idős hölgy, hogy méltatlan a...