Megbilincselve és vezetőszáron vitték szerdán a bíróságra a népszerű rapper, Curtis testvérét és két társát, akiket azzal vádolnak, hogy 2009-ben meggyilkolták az MTK egykori focistáját Katzenbach Imrét. A vádirat szerint Curtis testvére és egy másik férfi 3 millió forintért elvállalták, hogy agyonverik, majd egy előre megásott sírba temetik a labdarúgót Baranyajenőn. Az ügyészség szerint mindezt azért, mert a focista stróman volt egy pénzmosási ügyben. Azonban a felvett félmilliárd forintot nem adta oda megbízóinak, hanem külföldre szökött vele. Ezután hozatták haza majd vadászat ürügyén az erdőbe csalták, ahol a bérgyilkosok megölték. Szerdán azt a szürke rabruhás férfit hallgatták ki, akit először vádoltak meg a focista megölésével.
„Nagyon sajnálom, hogy el kellett mondanom, ami történt, mert nekem a Lajos nagyon jó barátom” – kezdte a vallomásában a gyanúsított.
A férfi egyezséget kötött és a kedvezőbb ítéletért feldobta a társait, köztük Curtis, a népszerű rapper testvérét is.
„Amikor 2020. decemberében engem meggyanúsítottak az Imre megölésével, elég sokat foglalkozott vele a média, hogy én vagyok a gyilkos. Teltek, múltak a hetek és a hónapok és nem kaptam egyik tettestárs, akkori tettestársamtól se segítséget, hogy te ezt mondjad vagy azt mondjad és akkor... Én benne maradtam volna úgy ebben az ügyben, hogy kapok egy életfogytot, ha nem teszek vallomást” – folytatta.
A férfi ráadásul a brutális gyilkosság után együtt élt a focista feleségével és annak lányával is. Előttünk úgy tett, mintha ő is keresné az akkor még eltűntnek hitt labdarúgót.
A vádlottakat most szembesítették egymással, többször ellentmondásba keveredtek, és összevesztek a tárgyalóteremben. Hamarosan ítéletet hozhatnak az ügyben.