Felállították az ország legnagyobb „karácsonyfáját” - Fotó

Speciális díszkivilágítást kapott a Megyeri híd, amely zöldellő karácsonyfává változtatta a pesti hídfő felőli pilont és annak ferdekábeleit.

Három napra az ország legnagyobb köztéri karácsonyfájává varázsolták a főváros melletti Megyeri hidat. A híd pesti hídfő felőli pilonja és ferdekábelei december 21-től 23-ig, minden nap 16 és 24 óra között speciális díszkivilágítást kapnak, amely 100 méter magas, zöldellő karácsonyfává változtatja a monumentális építményt.

A Magyar Közút azonban figyelmezteti az autósokat, hogy vezetés közben semmiképpen se fotózzanak, ahogy a leállósávot is szigorúan tilos erre a célra használni. Erre a hídon lévő digitális kijelzőkön is figyelmeztetik a sofőröket.


Aki nem csupán a hídon áthaladva szeretné szemügyre venni az ország legnagyobb karácsonyfáját, annak javasolják, hogy a 2-es főút felől közelítse meg a hidat. A pesti hídfő alatti részen keresztül pedig az útbaigazító táblák segítségével mindenki könnyedén gyalogosan vagy akár kerékpárral is eljuthat a hídra.

A díszvilágítás idején az Országos Polgárőr Szövetség járőrei folyamatos szolgálatot teljesítenek majd a hídon, az útpályán és a járdakonzolokon is az ott tartózkodók biztonsága érdekében, míg a Magyar Közút szakemberei a forgalom zavartalan lefolyását és a leállósáv szabályos használatát is rendszeresen ellenőrzik majd.

2021. december 22. 12:37
Súlyos szexuális erőszak áldozatai lettek magyar turisták Szicílián: a cataniai rendőrség három, 21, 22 és 24 éves m...
Még 2 nap Kötcséig – írta pénteki bejegyzésében a miniszterelnök, melyben Orbán Viktor kitért a rendkívül népszerű O...
Az ukrán elnök szerint a Barátság kőolajvezeték lövése szankció hazánk és Szlovákia ellen – írta meg pénteken a Mand...
Az Európába irányuló féktelen migráció súlyos veszély – emelte ki közösségi oldalán a Külgazdasági és Külügyminiszté...
Életének 76. évében meghalt Kásler Miklós Széchenyi-díjas egyetemi tanár, aki egész életében végig dolgozott, és tud...
Nem adnak számlát, nem engedik bankkártyával fizetni a vásárlókat és még csak magyarul sem beszélnek az egyik budape...
Dübörög az Otthon Start. Most már bizonyos, hogy ez lesz Magyarország történetének legnagyobb otthonteremtési progra...
Egyértelmű, hogy azért titkolóznak Magyar Péterék, mert igaz a hír az adóemelési tervükről - erről beszélt az Alapjo...
A kötcseiek sem értik, miért visz balhét a Tisza Párt a falujukba - írta közösségi oldalán a miniszterelnök. Orbán V...