
Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon
Idén is rengeteg ingyenes programot kínál a Szent István-napi rendezvénysorozat. A szokásoknak megfelelően augusztus 20-án reggel az Országház előtt, a Kossuth Lajos téren kezdődik, ahol felvonják Magyarország nemzeti lobogóját, majd ugyanitt kerül sor az ünnepélyes tisztavatásra. Ezután kezdődik a látványos légiparádé. A Nyitott Parlament program keretében egész nap ingyenesen látogatható lesz az Országház. Délelőtt a Sándor-palotában adják át a Magyar Szent István Rend kitüntetést, majd délután a Szent István Bazilikánál kerül sor az ünnepi szentmisére és a Szent Jobb-körmenetre.
Este 21 órakor kezdődik Európa legnagyobb tűzijátéka és drónshowja. A Petőfi hídtól a Margitsziget alsó harmadáig, több mint 5 kilométeren borult fénybe a Duna. A tűzijátékhoz kapcsolódó műsorban elhangzó történelmi mese és az azt kísérő zenei kompozíció a múlt évben elhangzott történelmi kronológia folytatása.

Előtte augusztus 16-án, szombaton beindul a buli a Retro Tabánban, ahol Abaházi Csaba, a Beatrice és a Korál emlékkoncertje alapozza meg a hangulatot. A Filozófusok kertjében a Panorama Classical a komolyzene, míg az Erzsébet téren a Szabadrét Fesztivál az elektronikus zene kedvelőinek kínál szórakozási lehetőséget. A gasztronómia szerelmeseit hagyományőrző programokkal és magyar ételekkel várja a Csárdafesztivál.
Augusztus 17-én kezdődik a Mesterségek Ünnepe, aminek idei témája a magyar viseletek és népi ékszerek világa. Több száz kézműves mester, kézzel szőtt alkotások, divatbemutatók és a Budai Vár mesés hangulata repítenek vissza a régi vásárok világába.
Augusztus 18-án, hétfőn nyit a Vigadó Piano, ahol Szulák Andrea és Malek Andrea szórakoztatja a közönséget. Ekkor kezdődik a Magyar Ízek Utcája, melyen bárki megkóstolhatja az idei Szent István-napi kenyeret, az ország tortáját, valamint az év innovatív kenyerét, sétáló süteményét, és cukormentes tortáját is.

Augusztus 19-től a gyermekeké lesz a főszerep: a Városligetben megnyílik a Varázsliget, ahol Süsü, a sárkánnyal, valamint a legendás színésszel, Bodrogi Gyulával is találkozhatnak a látogatók. A Kreatív Fesztivál a Millenárison idén új köntösben várja a divat és design kedvelőit. A Margitszigeten a családok kerülnek a középpontba, itt ugyanis idén új programmal, a Családi Élményszigettel várják a látogatókat. A korábbiakhoz képest szintén újdonság a Szabadság téri KultúrKavalkád, melyen a magyar kultúra iránt érdeklődök találhatják meg számításukat. A Hősök útján a magyar történelem legfontosabb pillanatai élhetők majd át a hagyományőrző csoportok és színészek előadásának köszönhetően.
Ráadásként pedig augusztus 21-én a Szentháromság téren ad nagyszabású koncertet a Mándoki Soulmates.
A Szent István-nap részletes programjai ITT!
Fotók: MTI

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen