Elűzték a Strand Fesztivált Zamárdiból

Zamárdi az idén egyetlen zenei tömegrendezvénynek sem ad otthont. Új helyszínt keresnek a szervezők.

Bár a koronavírus járvány jelenlegi állása, a magas átoltottság lehetővé tenné, hogy megtartsák a kisebb fesztiválokat,  a korábbi kedvelt helyszínen, Zamárdiban ez nem lehetséges.

Nem a Strand Fesztivál az egyetlen zenés tömegrendezvény, ami kénytelen új helyszínt keresni. Az idei B my Lake Fesztivál sem Zamárdiban kerül megrendezésre, ők is költözni kényszerülnek. Ennek ellenére mindkét fesztivál szervezői azon dolgoznak, hogy egy év kihagyás után visszatérjen az igazi fesztivál szezon a Balaton partjára. 

"Zamárdi vezetése úgy döntött, idén egyetlen tömegrendezvénynek sem ad otthont a város. A döntést elfogadva a közös jövőben bízva váltunk el egymástól. Jelenleg azon dolgozunk, hogy más helyszínen, más formában, de mindenképp találkozhassunk Veletek és a kedvenc előadóinkkal idén nyáron. Egyeztetünk a hazai és nemzetközi fellépőkkel, az előkészületekkel jól haladunk, pár napra azonban még szükségünk van ahhoz, hogy mindent elmondhassunk Nektek" - olvasható a Strand Fesztivál közösségi oldalán közzétett bejegyzésében. 

A Csákovics Gyula független polgármester korábban azt közölte az MTI-vel, hogy Zamárdi végleg szeretne megválni a napi 25-30 ezres tömeget vonzó Balaton Soundtól és a hasonló nagyfesztiváloktól.

"Megítélésem szerint a lakosság többsége szívesebben látna már Zamárdiban sportrendezvényeket, mint nagyfesztiválokat, és a világ sem afelé halad, hogy több tízezer ember zsúfolódjon össze napokig egy helyen" - fogalmazott korábban zamárdi független polgármestere.

2021. június 02. 08:52
Végig magánál volt a brutális bántalmazás alatt, szörnyű kínokat kellett átélnie a halála előtt annak a nőnek, akive...
Kutyákkal az Életért Alapítvány egyik önkéntese patkányméreggel teletűzdelt kolbászdarabot talált a saját udvarán Já...
Már érthető, miért vetette fel a Tisza Párt a nyugdíjadó ötletét: a brüsszeli Bizottság tervei szerint a következő u...
A hatóságok még vizsgálják az eset körülményeit.
A férje egy gyerekkori traumát hozott elő benne.
A hidegfront nyomán érkezett száraz, hideg levegő jócskán lehűtötte az éjszakát.
Sokkoló videón, ahogy egy migráns férfi el akar rabolni egy 17 éves lányt az Egyesült Királyságban.
Bezárkózott a fürdőszobába és megsebesítette magát.
Már 21 borvidéken van jelen a szőlő aranyszínű sárgaság betegsége; országszerte védekeznek a szőlőkabócával szemben....