Eltörte a mentőápoló kezét

Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és súlyos testi sértés bűntette miatt jogerősen elítélte a bíróság azt a férfit, aki ellátása közben eltörte a mentőápoló kezét.

A vádirat szerint március 30-án 2 óra 28 perckor tett állampolgári bejelentés alapján egy vérző férfihoz érkezett a mentőautó Vértesszőlősön. A mentőápoló a férfi sebét ellátta, majd a mentőautóhoz kísérte, beültette, hogy további ellátásért beszállítsák a kórházba – közölte az ügyészség.

Kifejtve, hogy az ellátott férfi ekkor agresszívvé vált, a mentőápolót több alkalommal meglökte, amelynek következtében a mentőkocsi nyitott ajtaján mindketten a földre estek, és ott a férfi tovább lökdöste és dulakodott a sértettel. A mentőautó vezetője próbálta megfékezni az agresszív férfit, aki a mentőápoló kezét megfogta, azt addig feszítette, amíg annak kézfeje eltörött.

A bíróság most jogerősen 2 év 8 hó börtönbüntetésre és 3 év közügyektől eltiltásra ítélte a férfit. Az ítéletet az ügyész, vádlott, védő is tudomásul vette, így az jogerős.

A címlapfotó illusztráció (MTI)

2021. november 11. 07:06
Dömötör Csaba: az EP-ben bevallották, hogy azért tartják fenn a jogállamisági eljárás Magyarországellen, hogy a Tisza Pártot segítsék
Az Európai Parlamentben egyértelműen bevallották, hogy azért tartják fenn a jogállamisági eljárást Magyarországgal s...
Horváth László: A kábítószer semmire nem megoldás, viszont mindent lerombol - videóval
Ami kábítószerként működik, az kábítószer – fogalmazott Horváth László a kábítószer elleni fellépésről szóló törvény...
Őrizetbe vettek egy férfit, aki halálosan megfenyegette a Marine Le Pent elítélő bírói testület elnökét
Őrizetbe vettek egy 76 éves férfit a Párizshoz közeli La Garenne-Colombes-ban, mert halálosan megfenyegette a Marine...
Veszélyes ragadozóval nézett farkasszemet egy természetvédelmi őr Nógrádban, videón a vérfagyasztó találkozás
Teljesen váratlanul bukkant fel.
Tovább emelkedett a dominikai diszkóbaleset halálos áldozatainak száma
A balesetnek már legalább 184 halottja van.
Kormányinfó: A Pride-tüntetések sem béníthatják meg a főváros közlekedését
A tárcavezető szerint Budapesten több százezer ember életét nehezíti meg, ha egy híd le van zárva, miközben csupán n...
Bejelentették: minden településre érkeznek a palackvisszaváltó automaták
Erről Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt a Kormányinfón.
Gulyás Gergely: az infláció letörése a legfontosabb feladat
Már biztos, hogy idén az infláció letörése és az indokolatlanul magas árak leszorítása a kormány legfontosabb felada...
Koncz Zsófia: négyezer milliárd forint marad pluszban a családoknál
A következő négy évben négyezer milliárd forint marad pluszban a magyar családoknál.
Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról
Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait.

Halálos baleset történt a 4-es főúton Újfehértónál
Halálos baleset történt a 4-es főúton Újfehértónál
A baleset helyszínén teljes útlezárás van érvényben - írták a police.hu oldalon
Karambol a 4-es főúton Nyíregyházánál - Teljes útzár!
A 262-es és 263-as kilométer között teljes szélességében lezárták a főutat.
Karambol a 4-es főúton Nyíregyházánál - Teljes útzár!
A 262-es és 263-as kilométer között teljes szélességében lezárták a főutat.
Halálos baleset történt a 85-ösön, a szomszédos vármegyében
20:34 - A sofőr meghalt
Felborult egy autó a 84-esen főúton
A tetejére borult egy személyautó a 84-es főút 95-ös kilométerénél, Lövő térségében. A balesethez a sopronkövesdi hivatásos és a völcseji önkéntes tűzoltók érkeztek ki, akik rögzítették, majd áramtalanították a járművet. Az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom - közölte péntek este a katasztrófavédelem.
Felborult egy autó a 84-esen, Lövőnél
A tetejére borult egy személyautó a 84-es főút 95-ös kilométerénél, Lövő térségében. A balesethez a sopronkövesdi hivatásos és a völcseji önkéntes tűzoltók érkeztek ki, akik rögzítették, majd áramtalanították a járművet. Az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom - közölte péntek este a katasztrófavédelem.
Kamion és kisteherautó ütközött össze az 5-ösön, Lajosmizsénél
A 66-os és 65-ös kilométer között félpályán halad a forgalom.
Karambol a kórház közelében Nyíregyházán
Két személygépkocsi ütközött össze a Szent István utcán Nyíregyházán péntek délután. A vétlen autóból egy sérültet kórházba szállítottak. A baleset okát a rendőrség vizsgálja.
Baleset történt a 4-es főúton Kőlaposnál
Egy személy megsérült abban ráfutásos balesetben, ami pénteken délután történt a 4-es főúton Kőlapos közelében. A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.
Kerékpározás közben telefonált egy nő Egerben, súlyos baleset lett a vége
Az ügyészség vádiratában pénzbüntetés kiszabására tett indítványt.
Baleset történt Zalaegerszegen
Baleset történt Zalaegerszegen a Hock János utca 92-nél péntek délután 4 óra tájt. A helyszíni szemle időtartama 1 órát vesz igénybe. Torlódás és lezárás nincs a helyszínen, de mindenki körültekintően vezessen. 

Csókolózós képpel tudatták: fiatal üzletemberbe szerelmes Gáspár Virág
Csókolózós képpel tudatták: fiatal üzletemberbe szerelmes Gáspár Virág
Szerelmükről adtak bizonyítékot.
Most jött: halálos horrorbaleset történt az M3-ason - helyszíni fotók
Halálos baleset történt kora este az M3 autópálya Budapest felé vezető oldalának 31-es kilométerszelvényében. A rendőrség beszámolója szerint egy 43 éves ukrán sofőr kocsijával hátulról nekiütközött az előtte forgalmi okból lassító 33 éves mogyoródi férfi által vezetett teherautónak, amiben egy 51 éves férfi is utazott.
Most jött: halálos horrorbaleset történt az M3-ason - helyszíni fotók
Halálos baleset történt kora este az M3 autópálya Budapest felé vezető oldalának 31-es kilométerszelvényében. A rendőrség beszámolója szerint egy 43 éves ukrán sofőr kocsijával hátulról nekiütközött az előtte forgalmi okból lassító 33 éves mogyoródi férfi által vezetett teherautónak, amiben egy 51 éves férfi is utazott.
Most derült ki: június óta rákkal küzd a képernyőről eltűnt műsorvezető
Nagyon népszerű arca volt a híradónak.
Baleset történt a 85-ös főúton: a sofőr a helyszínen életét vesztette
A helyszínen életét vesztette a sofőr.
Baleset a Paksi Atomerőműnél: többen is megsérültek!
A rendőrség adott tájékoztatást a történtekről.
Kiderült a titok az Aldi pénztárosairól - ez minden egyes vásárlót érint!
Ez segít alacsonyan tartani az árakat.
Krausz Gábor fotóját máris egy társkeresőn látták viszont
A sztárt egy társkeresőn találták meg.
"41 éves vagyok, és hozzámentem a legjobb barátom iskolás fiához – ő 16 éves"
Legjobb barátja fiához ment feleségül egy 41 éves nő és állítja, ez legális.
Még csak 15 éves, de meseszép: Jázmin lehet Palvin Barbi utódja
Kifutóról álmodik.