
Elképesztő olvasói videót kaptunk, centikre van az Országháztól a megáradt Duna
Láthatóan sokan mennek közel a medréből kilépett folyóhoz.
Tenyek.hu 2023. december 28., csütörtök 15:11
Télen egyáltalán nem megszokott fényképek és videók készülnek országszerte idén az év utolsó napjaiban. A hirtelen jött enyhülés miatt ugyanis hazánk valamennyi folyójának vízszintje drasztikusan megemelkedett, különösen a Duna áradása öltött súlyos méreteket.
Budapesten szerdán este nyolc órakor volt a tetőzés, a vízállás elérte a 693 centimétert. Már a hétvégén lezárták a fővárosi rakpartokat az autós és a gyalogos forgalom elől egyaránt, ennek ellenére sokan merészkednek közel a megáradt folyóhoz, hogy testközelből láthassák az év ezen időszakában rendkívülinek mondható jelenséget.
A Tények.hu olvasója, Bodnár Nikolasz az Országház előtt, rengeteg járókelő és turista társaságában örökítette meg a medréből kilépett Dunát. A parlement épülete előtt az utat teljes szélességében elöntötte a folyó, még a padok is csaknem teljesen víz alá kerültek.
A Budapesttől délre lévő szakaszon még csak ezután várható a tetőzés, Bajánál szombaton napközben, Mohácson pedig december 31-én, vasárnap a hajnali órákban 805 centiméter körüli legmagasabb vízállásnál.
Korábbi cikkek:
+Ez is érdekelheti

Percek alatt pokollá válhat a főzés: figyelmeztetést adott ki a katasztrófavédelem

Hihetetlen trükk: krumpliba rejtve csempésztek mobilokat a budapesti börtönbe

Közel félmilliót lopott kórházi szobatársától Bács-Kiskunban

Nemzetközi hajtóvadászat után csaptak le a körözött magyar férfira Ukrajnában - videóval

Használat közben kapott lángra az ipari porszívó egy békéscsabai autómosóban

Egy többemeletes házból zuhant a mélybe egy ember Szentlőrincen

Két baleset is történt az M6-oson Paksnál, teljes útzár van Budapest felé

Lopott puskával fenyegette a rendőröket egy férfi Szabolcsban

Hegedűs Zsolt: nincs közvetlen járványügyi fenyegetés a hantavírus miatt Magyarországon

Brutális bosszú: rágyújtotta a házat volt élettársára Borsodban

Alvás közben csaptak fel a lángok: több konyhai tűz is volt a hétvégén

Káosz az M1-esen: két súlyos baleset bénította meg a forgalmat Biatorbágynál







