
Sokkoló állatkínzás Szolnokon: Megrázó képeken a házikedvenc
A 32 éves zajki nő Németh Róbert néven hozott létre egy közösségi oldalon álprofilt, amivel kapcsolatot kezdeményezett a barátnőjével. Azt állította, hogy a férfi az egyik ismerősének a testvére - közölte Pirger Csaba, a Zala Megyei Főügyészség szóvivője.
A Németh Róbert nevében üzeneteket író asszony "saját szórakoztatására" eleinte azt a látszatot keltette, mintha a "férfi" érdeklődne a nő iránt, ezért aktfelvételeket is kért tőle. A megtévesztett nő ezeket éppen a barátnője segítségével készítette és küldte el.
A rendkívül nehéz anyagi körülmények között élő, több gyermeket nevelő vádlott az álprofillal 2018 márciusától különböző összegeket kezdett követelni a nőtől azzal, hogy a pénzt majd a barátnőjének és az ő 41 éves ismerősének adja át. A "férfi" azzal fenyegetőzött, hogy ha a nő nem fizet, elrabolja és megöli a férjét és a fiát, a fotókat pedig nyilvánosságra hozza.
A megzsarolt nő a férjének azt mondta, hogy akkor készültek róla olyan fotók, amikkel megzsarolták, amikor korábban Svájcban prostituáltként dolgozott. A közfoglalkoztatottként dolgozó, majd szociális segélyből élő nő alkalmanként tíz- vagy százezreket fizetett a fenyegető üzeneteket követően a jövedeleméből, a családi pótlékból vagy vagyontárgyaik, sőt a szociális támogatásként kapott tűzifa értékesítéséből. Miután a megfenyegetett nő ismerősétől már kölcsönt is kért a kifizetésekre, tavaly januárban a férje vette rá, hogy tegyen feljelentést az internetes zsaroló ellen.
A Nagykanizsai Járási Ügyészség élet vagy testi épség elleni fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntette miatt emelt vádat az álnéven fenyegetőző nő és társa ellen, akik legalább 1,4 millió forinthoz jutottak a zsarolással.
MTI/A címlapfotó illusztráció

Sokkoló állatkínzás Szolnokon: Megrázó képeken a házikedvenc

Figyelmeztetést adtak ki, jön a havas eső és a havazás - mutatjuk, hogy hol

Lenyűgöző látvány, az ország több pontja fehérbe borult - Fotók

Iszonyat, mit művel a drog, de nemcsak a fogyasztókat öli – A hajsza folytatódik

Három embert vittek kórházba egy hajdúszoboszlói házból

Ámokfutásba kezdett egy drogos Bács-Kiskunban, videón a sokkoló eset

Meghalt egy férfi az 5-ös úton, még rejtély, miért történt a végzetes baleset

Késsel üldözték a gyalogosokat Kerepesen, videón az ámokfutás

Mindenki életét megmentette a hős apa Budapesten, nyilatkozott a felesége

Titokzatos óriás szelte át az eget Kecskemét felett

Navracsics Tibor: a kormány 3,5 milliárd forinttal segít hét városnak

Épülnek a napelemparkok, egyre több tárolóra van szükség