Egyhetes razziát tart a rendőrség az utakon

Egyhetes országos akciót tart a rendőrség a közutakon. Célzottan a nehéz tehergépkocsikat és az autóbuszokat ellenőrzik majd - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata pénteken a police.hu oldalon.

Azt írták, hogy az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata Műveleti Csoportjának (ROADPOL) éves ellenőrzési terve alapján tart a rendőrség országos akciót február 19. és 25. között.

Az akció során kiemelt figyelmet fordítanak a vezetési és pihenőidővel, valamint a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok betartására, továbbá a beutazás, illetve a belföldön tartózkodás jogszerűségét is vizsgálják - áll a közleményben.

MTI/A címlapfotó illusztráció (police.hu)

2024. február 16. 12:16
Sebestyén József kényszersorozás áldozata lett. A TV2 riportere most megtálalta Beregszászon a sírját. Szívszorító k...
A miniszterelnök péntek reggel beszámolt a legfrissebb kormányzati döntésekről, de beszélt arról is, hogy az ukrán t...
Taxinak csapódott egy sofőr péntek hajnalban Budapesten, a Blaha Lujza téren.
Hivatalos személy elleni erőszak és minősített könnyű testi sértés bűntette miatt indított nyomozást a Debreceni Reg...
Közzétette a NASA a Napot eddig a legjobban megközelítő űrszondájának képeit - számolt be róla az amerikai űrhivatal...
Igaz magyar katona Magyarországot szolgálja, és soha semmilyen formában nem szolgál idegen érdeket - mondta a honvéd...
Az Air Indai légitársaság egyik repülőgépének júniusi katasztrófáját az okozhatta, hogy a hajtóművek üzemanyag-szabá...
Gyertyagyújtással és megemlékezéssel tisztelegtek péntek este Sebestyén József emléke előtt, aki a az ukrán kényszer...
Igaz magyar katona Magyarországot szolgálja, és soha semmilyen formában nem szolgál idegen érdeket - mondta a honvéd...