Egy baranyai bokor alatt találtak megy egy kisfiút, egyenesen a pokolból menekült

Kegyetlen nevelőszüleitől akart megszökni.

A Pécsi Járásbíróság elrendelte egy finn állampolgárságú házaspár bűnügyi felügyeletét négy hónapra, tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére, a sanyargatásával elkövetett személyi szabadság megsértésének bűntette és kiskorú veszélyeztetésének bűntette alapos gyanúja miatt – áll a Pécsi Törvényszék csütörtöki közleményében.

A nyomozás eddigi adatai szerint a gyanúsított nő 2024. július 8. napján tett bejelentést a rendőrségen, hogy örökbe fogadott gyermeke az előző éjszaka a családi házukból eltűnt. Elmondta, hogy többször volt példa a gyermek szökésére, de általában a ház kertjében találtak rá. A kutatás során az esti órákban a gyermeket a szomszéd ház kertjében, egy bokor alá rejtőzve találták meg.

A nyomozás során megállapították, hogy a házaspár egy saját és egy örökbe fogadott gyermekükkel 2022. év nyarán költözött Magyarországra, egy baranyai kis falusi családi házba. Míg saját részükre minden szükséges intézkedést megtettek, azonban az akkor 12 éves, örökbe fogadott fiukat még iskolába sem íratták be, orvosi ellátást soha nem kapott.

Megtalálásakor a kamasz pelenkát viselt. Úgy tudni a gyanúsítottak embertelen körülmények között tartották mostohafiukat. Nagyon ritkán engedték ki a házból, gyakran rázárták a bejárati ajtót és az ablak nélküli, a ház légteréből bútorokkal leválasztott kis szobájában kellett tartózkodnia, ahol világítás sem volt.

A fotó illusztráció: Shutterstock

A családdal nem étkezhetett, a mellékhelyiségeket nem használhatta, ezért volt rajta pelenka állandóan, amit naponta egyszer cseréltek. Hetente egyszer úgy mosdatták, hogy az udvari vízcsapról engedtek hideg vizet és slaggal locsolták az udvaron levetkőztetett gyereket, még a téli időszakban is.

Szökése napján úgy jutott ki, hogy a szekrény hátlapját felfeszítette, a szekrényen keresztül kimászott és a konyhában lévő erkélyajtót kinyitva kijutott az udvarra, ahol elbújt.

A gyermek korához képest szellemi és érzelmi téren rendkívüli elmaradott. Mind erkölcsi, mind szellemi, mind érzelmi téren fejlődése szempontjából vissza nem fordítható, súlyos veszélyeztetettségi állapotba került

- állapította meg az igazságügyi pszichológus szakértő.

A házaspárt a nyomozó hatóság őrizetbe vette, mivel fennállhat a szökés veszélye, ezért a bíróság elrendelte a bűnügyi felügyeletüket. Büntetésük kettőtől tizenkét évig terjedő szabadságvesztés lehet.

2025. március 20. 18:01
A miniszterelnök közösségi oldalán közzétett bejegyzésben üzent Brüsszelnek.
A Fidesz kommunikációs igazgatója is reagált arra a Ripostban megjelent hírre, miszerint a Tisza Párt egyik meghatár...
Az Európai Bizottság által héten bemutatott költségvetési javaslat, valamint Sebestyén József halála kapcsán is krit...
"Von der Leyen csinált egy költségvetést Ukrajnának! A te pénzedet is odaküldené" - közölte a Fidesz-KDNP kommunikác...
Egy négy évvel ezelőtti emberölést is rábizonyítottak Japánban egy agresszív barnamedvére, amelyet a múlt héten lőtt...
Legkevesebb huszonnyolc ember meghalt és tíznél többen eltűntek szombaton, amikor hajótörést szenvedett egy turisták...
Lesoványodott, éhes és szomjas vidrakölyök kerültek a Mályi Madármentőkhöz Tiszatarjánból. Anyjuk elpusztulhatott. A...
Idomított csimpánzokhoz hasonlította a magyar gazdákat a Tisza Párt egyik agrárszakértője. Magyar Péter embere támog...
Az ukrán kényszersorozókat mentegeti, és segédkezik Sebestyén József halálának eltussolásában az Euronews – ezt a Ma...