
Titokzatos óriás szelte át az eget Kecskemét felett
A Baranya Vármegyei Főügyészség az MTI-hez eljuttatott csütörtöki közleményében azt írta, hogy a két műtőssegéd 2020 májusában egy nőgyógyászati laporoszkópiás operációra készülve a műtő fertőtlenítéséhez egy eredetileg fiziológiás sóoldatot tartalmazó, felülcímkézett üvegben hozta a fertőtlenítőszert a raktárból.
Az üvegeket a műtéthez szükséges eszközöket tartalmazó, a helyiség előterében lévő asztalra helyezték, majd erről mindketten megfeledkeztek.
Másnap az operáció során fiziológiás sóoldat használatára volt szüksége a vádlott szakorvosnak és a két műtőssegédnek, de a műtőasztalra helyezett fertőtlenítő szert tartalmazó üveget használták fel tévedésből.
A műtétet követően észlelték a tévedést, amikor az egyik műtőssegédnek eszébe jutott, hogy a két szert felcserélték. Mindezt jelezték a műtétet végző szakorvosnak is, aki azonban ahelyett, hogy mindezt jelezte volna az osztályvezető főorvosnak, illetve reoperációt kezdeményezett volna, a cserét elhallgatta - írták a vádhatóság közleményében.

A kezelt beteg másnapra rosszul lett, meg kellett műteni, azonban a szakorvos ekkor sem jelezte a műtétet végző orvosnak, hogy az előző napi műtét során fertőtlenítő szert használtak a sóoldat helyett.
A két műtőssegéd részéről a foglalkozási szabályok megszegése a sértett halálához vezetett, míg a szakorvos szándékos foglalkozási szabályszegése a sértett életét, testi épségét közvetlenül veszélynek tette ki, mellyel a túlélési esélyeit jelentősen rontotta, azonban a szabályszegése és a sértett halála közötti okozati összefüggés nem volt igazolható - jelezték az ügyészség kommünikéjében.
A Szigetvári Járási Ügyészség a szakorvost foglakozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetés bűntettével, míg a két műtőssegédet halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségével vádolja - írták.
Információink szerint a 42 éves, csurgói nőn nőgyógyászati beavatkozást akartak végrehajtani.
MTI/A fotó illusztráció (Shutterstock)

Titokzatos óriás szelte át az eget Kecskemét felett

Navracsics Tibor: a kormány 3,5 milliárd forinttal segít hét városnak

Épülnek a napelemparkok, egyre több tárolóra van szükség

Megrázó eset egy budapesti uszodában: A víz alatt egy hároméves kisfiút találtak

Hegyi Zsolt: 2029-re megújul a szentendrei HÉV

Hétvégétől olcsóbb lesz a üzemanyag Magyarországon, de nem mindenkinek

Döbbenetes létesítményre bukkantak a föld alatt Baranya vármegyében, ellepték a rendőrök a helyszínt

Drámai eset a Szent István-bazilikánál, a karácsonyi vásáron ledermedt a tömeg

Megtalálták az autista kisfiút, aki meztelenül rohant ki egy alsólajosi házból

12 centiméteres hótakaróval ébredt az egyik legszebb magyar vidék, gyönyörű fotók készültek

Ránk rúgja az ajtót a tél, figyelmeztetést adtak ki

Brutális állatkínzás Kecskeméten: összevesztek, majd a nyúl repült az erkélyről