
Meghalt egy mezőtúri férfi, pedig perceken belül érkezett a segítség
Debrecenből Hosszúhátra ment dolgozni autóval két férfi 2022. november 12-én. A munka végeztével visszaindultak a megyeszékhely irányába, útközben pedig az utas megkérte a sofőrt, hogy álljon meg egy 60-as táblánál, ugyanis szüksége lenne üsttetőre a hétvégi disznótorhoz.
Leparkoltak az út szélére, kiszálltak, egyikük az oszlopot fogta, míg másikuk pedig lecsavarozta a táblát – tudta meg a 24.hu pénteken a Debreceni Törvényszék szóvivőjétől. A páros ezután visszaült a kocsiba, és folytatta útját.
Nem túl diszkrét bütykölésüket azonban felvette egy cég biztonsági kamerája, az ott dolgozók látták, mi történik, és értesítették a rendőrséget.

A fotó illusztráció: Shutterstock
Az egyenruhások telefonon felhívták a két férfit, és felszólították őket, forduljanak vissza a táblával együtt. Végül a helyszínen visszaadták a zsákmányt, sőt, egyikük még vissza is szerelte.
Közlekedés biztonsága elleni bűntett miatt emelt vádat ellenük az ügyészség még márciusban, a bíróság pedig az egyik férfit 100, bűnsegédjét 80 óra közérdekű munkára ítélte. Egyikük személyi körülményei miatt tárgyalás tartását kérte az ügyben, és szeretné, ha közérdekű munka helyett pénzbüntetést szabnának ki vele szemeben.

Meghalt egy mezőtúri férfi, pedig perceken belül érkezett a segítség

Méteres lángok csaptak fel egy makói raktárban - videó

Ennyi volt: lezárták az utakat Észak-Magyarország területein

Lecsaptak Debrecen titokzatos "mezítlábas" betörőjére

Halálos balesetet okozott Aszódon, majd hanyatt-homlok elmenekült a cserbenhagyó

Ettől leesik az álla, nagy árcsökkenés várható a kutakon

Házakba tört be a megáradt Ipoly, csónakkal mentik a lakókat

NGM: ősszel is dübörög a hazai turizmus - októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom

Saját anyjuk jelentette fel a testvérpárt Jánoshalmán

Csak a szerencsén múlt, hogy nem történt tragédia

Zavarta az ugatás, ezért megmérgezte a szomszéd kutyáit

Durva pusztítást végzett egy férfi egy autókereskedésben Szombathelyen