Csak baltával lehetett megállítani a borsodi bosszúállót

Az 56 éves férfi részegen kereste fel szerelme új párját, ám a találkozásnak brutális verekedés lett a vége.

A Kazincbarcikai Járási Ügyészség vádirata szerint az 56 éves férfi 2020-ban hónapokig párkapcsolatban élt egy nővel, azonban novemberben a nő szakított vele. Ezt követően a borsodi férfi többször felkereste, megpróbálta meggyőzni, hogy kezdjék újra az együttélésüket, de a nő ezt elutasította, ugyanis már egy másik férfival kezdett viszonyt.

A férfi nem tudta feldolgozni, hogy elhagyták, ezért 2020 december elején erősen ittas állapotban megjelent a volt élettársa új párjának sajószentpéteri lakásánál. Amikor a férfi ajtót nyitott neki, azonnal rátámadt és megütötte. Az ütés olyan erejű volt, hogy a sértett megszédült és behátrált a lakásba.

Ezután védekezésként a ruhafogasról levett egy fokost, és annak nyelével fejbe vágta a vádlottat. A dulakodás során kikerültek az udvarra, ahol a nő új párja többször felszólította a féltékeny férfit, hogy hagyja el a birtokot. A bosszúvágytól fűtött férfi azonban újból megütötte a sértettet, aki ekkor eldobta a fokost és felvett egy baltát. A vádlott ezt látva sem hátrált meg, hanem tovább támadta a védekező férfit, aki a baltával fejbe ütötte a vádlottat, csak így tudta megfékezni.

A nő új párja 8 napon túl gyógyuló nyakcsigolyatörést és kézközépcsonttörést szenvedett, míg a másik férfi repesztett, vágott sérülést. A sértett magánlaksértés vétsége miatt hatályos magánindítványt terjesztett elő. Az ügyészség a büntetlen előéletű vádlottal szemben közérdekű munka büntetést indítványozott.

A címlapfotó illusztráció (police.hu).

2022. április 11. 11:34
Ideiglenes kitelepítéseket rendeltek el a helyi hatóságok az egyesült államokbeli Észak-Karolinához tartozó több szi...
A klímaváltozás miatt annyira visszahúzódott az észak-olaszországi Lombardiában fekvő egyik legnagyobb gleccser, a V...
Semmit nem tett Karácsony Gergely a budapesti lakhatási válság enyhítéséért – fogalmazott Szentkirályi Alexandra, ak...
Magyar Péter közölte, hogy nem Orbán Viktor akar békét, hanem Ursula. Nem szabad kánikulában annyit a napon lenni – ...
Újabb adással jelentkezett a Harcosok órája, amelyben Kovács Zoltán és Menczer Tamás voltak a műsorvezető Német Balá...
ZAKLATÓ - Ismét megfenyegette az elmebeteg férfi a lúgos orvos áldozatát, Renner Erika zaklatóját kiengedték a kénys...
Bibliai csapás vagy horrorfilm? Harminc éve nem látott mértékű árvaszúnyog-invázió bénítja meg a Balatont. A vízpart...
family
A Tisza Párt elnöke megpróbálta feltalálni a spanyolviaszt, de sem sikerült neki.
1000 hátrányos helyzetű gyerek iskolakezdését segítette Mága Zoltán. A Liszt Ferenc-díjas hegedűművész újabb jótékon...
family
Szerda este Zamárdi újra a Balaton fővárosává válik, hiszen elindult a Strand Fesztivál, ahol világsztárok, hazai ke...
family