
Fűtetlen garázsban "szállásolt" el embereket egy férfi Tapolcánál, a pénzüket is elszedte
A nő először fogóval próbálta meg kihúzni a fejéből az öt centiméteres szöget, majd amikor nem sikerült, elment egy pesavari kórházba. Ott azt mondta az orvosoknak, hogy saját maga verte bele a szöget a fejébe, később azonban bevallotta, hogy egy hitgyógyító volt, aki garantálta, hogy így fia fog születni.
A rendőrség akkor kezdett nyomozni, amikor a röntgenfelvétel felkerült az internetre.
A helyi kórház orvosa szerint a nő "teljesen magánál volt, de borzalmas fájdalomtól szenvedett."
A BBC hírportálja a helyi Dawn című lapot idézte, amely szerint a nő egy szomszédjától hallott a hitgyógyítóról. Az asszonynak három lánya van, és a férje azzal fenyegette meg, hogy elhagyja, ha megint lányt szül.

Fotó: Peshawar Police
Egyes szegényebb dél-ázsiai országokban úgy tartják, a fiúgyerek hosszú távon nagyobb pénzügyi biztonságot jelent a szülőknek, mint a lány, ezért egyre gyakoribbak a kuruzslók, az úgynevezett hitgyógyítók által elkövetett visszaélések.
A pesavari rendőrfőnök kedden a Twitteren azt írta, hogy speciális nyomozócsoportot alakítottak a "hamis gyógyító" elfogására, aki egy ártatlan nő életével játszott, amikor szöget vert a fejébe azzal az ígérettel, hogy fia fog születni.

Fotó: Lady Reading Hospital
Több napon át faggatták a kórház dolgozóit, hogy a kismama nyomára akadjanak, aki segíthet nekik azonosítani a kuruzslót. A nő ugyanis elhagyta a kórházat, ahogy a szöget eltávolították a fejéből.
MTI

Fűtetlen garázsban "szállásolt" el embereket egy férfi Tapolcánál, a pénzüket is elszedte

Tömegbaleset az M1-esen, mentőhelikopter sietett a helyszínre

Sátorban próbálták átvészelni a mínuszokat, a rendőrök azonnal intézkedtek

Brutális halálos baleset az M6-oson, kétszer is elütöttek egy embert

Láncra verve, befagyott ivóvízzel találtak egy kutyát Budaörsön

Riasztást adott ki a meteorológia

NAV: már 22 ezer édesanya kérte az szja-mentességet

Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott, aki teheti, ne induljon útnak

Két tragédia Nógrádban, halálra fagyott egy nő és egy férfi is

A rendkívüli időjárás ellenére is zökkenőmentesen működik a házi segítségnyújtó szolgáltatás

Várandós nő élete forgott kockán Borsodban, döbbenetes részletek derültek ki

Ráment a Balaton jegére, megbüntették