2025. november 20. csütörtök, Jolán
6°C Budapest

Brutális, megölte saját gyerekeit egy nő

Elsőfokú gyilkossággal vádolnak egy nőt Floridában, aki kedden megfojtotta gyermekeit, mert mentális és pénzügyi gondokkal küzdött. Úgy vélte utódai szenvednek ettől, azonban ha megöli őket, már nem fognak.
Tenyek.hu
2022. április 14., csütörtök 09:15
Vágólapra másolva!

A 41 éves Odette Joassaint saját kezével vetett véget 5 éves lánya, Laura Belval, és 3 éves fia, Jeffrey Belval életének. A hatóságok azt mondták, valaki többször is hívta kedd este a 911-et, de mindig letette a telefont – írta meg a CrimeOnline.

A kiérkező rendörök a gyerekeket egy ágyon találták meg, arccal lefordítva, kezüknél, lábuknál és nyakuknál összekötve. Megpróbálták újraéleszteni a testvérpárt, de nem jártak sikerrel. A rendőrség közleményéből kiderült, hogy Odette, miután bevallotta kegyetlen tettét, azt mondta a hivatalos szerveknek: „Vigyék el a gyerekeket, én nem akarom többé őket.”

Fotó: Miami Rendőrség

A szülők kapcsolata korántsem volt felhőtlen. A nő egyedül nevelte a testvéreket, az apa hétvégi apuka volt, hetente egyszer látta gyermekeit.

Frantzy Belval feleségéről úgy nyilatkozott, mint egy elmebeteg anyáról, aki egy éve nem dolgozott. A nő korábban vissza akart költözni a férfihez, az azonban visszautasította közeledését: „Te őrült vagy és túl sok bajt okozol!” - mondta neki a férfi.

Fotó: Miami Rendőrség

2017-ben letartóztatták Joassiant, mert megharapta Frantzy-t. Bár a rendőrök megállapították, hogy a nő volt a hibás fél, az ügyészek végül ejtették az ellene felhozott vádakat. Két évvel később azonban a férfit is letartóztatták, mert megütötte Odettet, mondván túl sokáig telefonált. A nőnek bedagadtak a szemei és az ajka is felszakadt az ütés következtében, azonban az ügyészek ebben az esetben sem emeltek vádat.

A környéken lakók szerint többször is kihívták a rendőrséget birtokháborítás, rendbontás és családon belüli erőszak miatt, de kedden volt az első alkalom, amikor a gyerekek miatt értesítették a hatóságokat.

Michael Vega, a miami rendőrség szóvivője azt mondta, hogy a negyvenes éveiben járó anyuka zavart volt és úgy tűnt, mentális egészségügyi válságban van, mindamellett, hogy bevallottan pénzügyi problémái is vannak. A gyilkos nő úgy gondolta, hogy a gyerekei szenvedtek, és kevesebbet szenvednének, ha meghalnának. Odettet börtönbüntetésre ítélték.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk