2025. november 02. vasárnap, Achilles
16°C Budapest

Brummogó gyilkos járja a Salgó erdőit, senki sincs biztonságban

Az utóbbi napokban már nemegyszer észlelték.
Tenyek.hu
2023. március 24., péntek 14:48
Vágólapra másolva!

Az elmúlt hetekben Borsod-Abaúj-Zemplén és Nógrád vármegyéből is jelentettek a településekhez közeli erdőben kószáló medvéket, sőt nemrég a Duna-Ipoly Nemzeti Park egy farkas miatt hívta fel a kirándulók figyelmét.

Pénteken a nógrádi medvefigyelők csoportjában újabb riasztó beszámolót osztottak meg. Egy férfi elmondása szerint vasárnap túrázott a Salgó erdőiben, útban a vár felé pedig több medvére utaló nyomra is bukkant.


Ezen kívül Zabar környékén is járt-kelt egy brummogó veszedelem a napokban, a rendkívül kevés kiránduló és a lakott terület messzesége miatt viszont ezt az esetet csak most hozták nyilvánosságra.

A természetjáróktól fokozott figyelmet kérnek a csoportban, és javasolják, hogy társasággal induljanak neki az erdőnek.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk