Biztos halál várt egy kutyára Mogyoródon, fotókon a rettenetes állapotok

Belegondolni is rossz, miken ment volna még keresztül.

Borzalmas körülmények közül mentettek ki egy kutyát a Szurkolók az Állatokért Alapítvány önkéntesei – derül ki az egyesület közösségi oldalán megosztott bejegyzésből.

Hétfőn reggel Mogyoródról érkezett bejelentés hozzájuk, és el is indultak a helyszínre. Az udvaron förtelmes állapotok uralkodtak, a megkötött állat pedig se oltással, se chippel nem rendelkezett.

Fotók: Szurkolók az Állatokért Alapítvány / Facebook

Gazdája éppen otthon volt, és elmondta az állatvédőknek, hogy „nem tud többet-szebbet-jobbat adni a kutyájának”.

A négylábú szinte biztosan nem élte volna túl a telet fedél nélkül, illetve rövid láncra verve, így a legjobbkor jött a segítség. Végül egy váci állatvédő alapítvány vette magához a sanyarú sorsú házőrzőt, az esetet pedig jelentették a hatóságnál is. 

2024. november 13. 16:51
Szexuális erőszak bűntettének gyanúja miatt folytat eljárást a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
Vizsgálódik a német ügyészség az állatvédelmi törvény lehetséges megsértése miatt egy bajorországi tóban a fürdőzőke...
Magyar középiskolás diákokkal végzett közös kísérleteket az űrhajós.
A büfések megélhetését veszélyezteti az óriási pusztítás.
Marta Kos szerint Ukrajna készen áll arra, hogy minden klasztert megnyissanak az EU-csatlakozás kapcsán, az Európai ...
A csütörtöki nappal azonnal berendelte a Külügyminisztérium Ukrajna budapesti nagykövetét, miután ukrán toborzótiszt...
Nincs már, aki harcolni akarna Ukrajnában: menekülnek a kényszersorozás elől a határokon át.
Fogy a lőszer és az ember a fronton. A helyzet egyre inkább húsdarálószerű.
Az utcákról sorozzák be a férfiakat az ukránok, annyira kevés a katonájuk.