Baltafejjel ütötte le, majd kirabolta ismerősét egy férfi

Vádat emeltek egy 40 éves ságújfalui férfi ellen, aki ismerősét a háza előtt ütötte le, majd elvette a pénzét és egy részét el is költötte.

A férfi 2021. december 30-án este egy vendéglátóhelyen találkozott a 64 éves ismerősével, ahol megfigyelte, hogy a férfinél nagyobb összegű készpénz van.

Hazament, magához vett egy baltafejet, majd visszaindult a presszóba. Útközben meglátta a hazafelé tartó, már éppen a háza előtt járó sértettet, a háta mögé lopózott és a baltafejjel fejen ütötte - derült ki az ügyészség közleményéből.

Az áldozat a vízelvezető árokba esett, az elkövető pedig kivette a nadrágzsebéből a pénztárcáját a benne található 69 ezer forint készpénzzel és a személyi iratokkal, majd elfutott.

A hivatalos okmányoktól menekülés közben megszabadult, egy földúton szétszórta azokat. A készpénz nagyrészét egy salgótarjáni boltban elköltötte szeszesitalra, élelmiszerre és dohányárura, majd a pénztárcát egy kukába dobta.

Fotó: NMRFK

Az el nem költött készpénzt és a sértett okmányait a nyomozó hatóság megtalálta, így ezek visszakerültek a tulajdonosukhoz.

A sértett nyolc napon belül gyógyuló zúzódásos sérüléseket szenvedett, azonban figyelemmel az elkövetés módjára és eszközére, valamint a célba vett testrészre, a súlyosabb sérülések elmaradása a véletlennek volt köszönhető.

A büntetett előéletű férfivel szemben rablás, súlyos testi sértés és okirattal való visszaélés miatt emelt vádat az ügyészség. Indítványozták a férfi letartóztatását. Amennyiben a vádlott beismeri tettét, 7 év fegyházbüntetés és 7 év közügyektől eltiltásra ítélhetik.

2022. május 25. 13:31
Végzetes ütközés a 4-esen, egy ember meghalt, többen megsérültek
A járművek a felismerhetetlenségig roncsolódtak.
Gyermekkori ereklyéit is magával vitte az űrbe Kapu Tibor, megmutatta - videóval
Ezekhez a tárgyakhoz különleges emlékek kötik.
Bomlás a Tiszában, újabb ember távozik, elege lett a Magyar Péter-terrorból
Varga Judit nyilatkozata után váratlanul lemondott a Tisza Párt fővárosi frakciójának vezetője. Ordas Eszter pedig m...
Eltűnt egy versenyző a Vasi Vasember triatlonon, búvárok keresik
Egy 60 év körüli férfi merült el az úszószámban, azóta sem találják.
Még a bokszolós képével is Zelenszkijt másolja Magyar Péter
Mint két tojás.
Menczer: Varga Judit mondatai odaát elhozták az igazság óráját
Akinek a családja sem fontos, annak senki más sem lesz az – jelentette ki a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója Mag...
Meghalt egy 4 éves kisfiú, miután rádőlt egy sírkő
Már nem lehetett segíteni rajta.
Orbán Viktor: Varga Juditban miniszterelnöki képességek voltak
Varga Juditban miniszterelnöki képességek voltak - jelentette ki Orbán Viktor a Mandiner YouTube-csatornáján vasárna...
Orbán Viktor: nem Magyar Péterrel vagy a Tisza Párttal, hanem a "gazdáikkal" vitatkozom
Nem Magyar Péterrel vagy a Tisza Párttal, hanem a "gazdáikkal" vitatkozik - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök...
Orbán Viktor: mi magyarok, bármire képesek vagyunk
A polgári-nemzeti világban biztosan azok vannak elsöprő többségben, akik azt mondják, büszkeségből, szívből, hogy mi...

Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
A fővárosból kivezető szakaszon ütközött össze több autó csütörtökön késő délután.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Bűnös kirándulás és cserbenhagyásos gázolás
Kirándulásnak indult, bűnügy lett belőleA megyei napilap ötven évvel ezelőtti tudósítása egy négy fiatalból álló társaság zűrös kalandját idézte meg, akik 1975. június 7-én Budapestről Martonvásárra indultak, hogy Szanyi János orbánhegyi szőlőjéből bort hozzanak. A kirándulásból azonban bűnügyi történet lett: betörtek egy idegen pincébe, ahonnan élelmiszert, egy karórát és egy Skoda slusszkulcsát vitték el. A lopott járművel az M7-esre hajtottak, de egy rendőrségi helikopter megjelenésekor pánikba estek, és többen kiugrottak a mozgó autóból. A kocsit vezető Deák Ferenc tovább hajtott, de végül lerobbant. A társaság tagjai vonattal, jegy nélkül próbáltak meg visszajutni, éjszakájukat pedig a pettendi váróteremben töltötték. Budapestre visszaérve ismét találkoztak, de a rendőrség végül elfogta őket. A cikk részletesen beszámolt a botladozó szökési kísérletekről, a romos házban húzott megállóról és a büntetőeljárásról, amely már a közveszélyes munkakerülés és járműlopás vádját is tartalmazta.
Furgon és autó karambolozott, mentőt is riasztottak a helyszínre
A Hunyadi és a Petőfi utca sarkán történt a baleset csütörtökön délután.
Két személygépkocsi ütközött a zalai város központjában
Összeütközött két személygépkocsi csütörtökön déltájban Zalakaroson, a Gyógyfürdő téren – jelezte a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószolgálata. Tájékoztatójuk szerint a város hivatásos tűzoltói az egyik autót áramtalanították, a másiknál erre nem volt szükség. Az eset során személyi sérülés nem történt.
Csúnyán összetört két kocsi a győri felüljárón - fotó
Karambolozott két kocsi csütörtökön délután Győrben.
Vízbe fulladt egy 13 éves fiú Baranyában − az elmúlt évek legszörnyűbb esete
A Palatinus Strandon elhunyt kislány tragédiáját követően a baranyaiaknak is felsejlik egy szörnyű eset. Sajnos vízbe fulladásos halálesetekből vármegyénknek is kijutott az elmúlt években.
Hazafelé tartott az érettségiről, súlyos balesetet okozott egy fiatal sofőr (+ videó)
Két ember súlyosan megsérült, a járművek pedig totálkárosra törtek, miután egy fiatal sofőr nagy sebességgel belerohant egy előtte bekanyarodni készülő autóba.
Döbbenetes sofőrök vannak! Olyat vett fel a fedélzeti kamera, amin rengetegen kiakadtak! (videó)
Hajszál híja volt annak, hogy tragédia legyen a vége. Baleset veszélyes helyzetet rögzített egy fedélzeti kamera vármegyénkben.
Három sérült egy sátoraljaújhelyi balesetben
Csütörtök kora délután egy autó a szembejövő sávba hajtott. A balesetben többen is megsérültek.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.