
Magánéleti okokból lehetett öngyilkos a Magyar Honvédség Ludovika Zászlóalj honvédtisztjelöltje
Az elkövetők közül nyolcan hosszabb ideje foglalkoztak azzal, hogy staffordshire, illetve pitbull kutyákat tenyésztettek különböző -Pest, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei, illetve budapesti - helyszíneken. Mivel az ebeket állatviadalokon akarták használni, ahol a cél az ellenfél halálának okozása volt, ezért igyekeztek a legagresszívebb egyedeket pároztatni.

Az almokból azokat a kiskutyákat, amelyek nem mutattak elég harciasságot, az ígéretesebbnek tűnő társaik felkészítése során feláldozták. Az állatokat a kiképzésében rendszeresen futópaddal, súlynyakörvekkel, szájfeszítő fákkal, súly húzására alkalmas eszközökkel edzették. Amennyiben a viadalokon az ebek megsérültek, akkor őket házilag kezelték. A sérüléseket összekapcsozták, lefújták fertőtlenítővel és gyulladáscsökkentő szereket adtak be akár vénásan. Azonban még ezek a kezelések is csak a győztes kutyák kiváltsága volt. A legyőzötteket legtöbbször egyszerűen hagyták meghalni. Állatorvosi segítséget szinte soha, vagy csak akkor kértek az elkövetők, ha az adott kutya házi kezelése nem járt sikerrel, de az eb nagyobb értéket képviselt a számukra. Az állatok tartásának körülményei legtöbbször ezen túl sem feleltek meg az alapvető követelményeknek.

A tenyésztők és a hozzájuk kapcsolódó többi elkövető 2017 májusa és 2020 decembere között rendszeresen szervezett viadalokat az ebek számára legtöbbször Nyíregyháza, illetve Nagykőrös környékén. A küzdelem jellemzően az egyik állat teljes harcképtelenné válásáig tartott, ami gyakran jelentette a vesztes pusztulását is. A viadalokat erre kialakított ringben tartották, ahol egy bíró és két, a kutyákat uszító személy is jelen volt. A küzdelemre nézőket is beengedtek, de emellett felvették azokat, hogy az eredményeket igazolni tudják. Ennek azért volt jelentősége, mert a kutyákkal kereskedtek is és a győzelmek emelték az értéküket.

A viadalokon résztvevő kutyák számos vérző és ellátást igénylő sérülést szereztek, indokolatlan szenvedésnek kitéve ezzel az állatokat. Az egyik elkövető egy viadalra még gyermekkorú fiát is magával vitte, hogy megmutassa a véres eseményt. Az elkövetőktől az eljárás során mintegy száz kutyát foglaltak le. Az ügyben a Pest Megyei Főügyészség számos rendbeli gerinces állat állatviadalra történő tenyésztése, minősített állatkínzás és tiltott állatviadal szervezése, valamint kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt emelt vádat – írta az ügyészség.
Fotók: Ügyészség/Címlapfotó illusztráció: Shutterstock

Magánéleti okokból lehetett öngyilkos a Magyar Honvédség Ludovika Zászlóalj honvédtisztjelöltje

Budapesten rendezik meg az 1. Patrióta Nagygyűlést március 23-án

Sokk a benzinkutaknál: szerdától a lélektani határt is átlépte a drágulás – ennyit kell fizetni a védett ár nélkül

Holtan találtak egy testvérpárt Sajókazán, borzalmas tragédia történt szerda hajnalban

Holttestet találtak Salgótarjánban, különös kérdésre keresik a nyomozók a választ

Tavaszi hóesést örökítettek meg kis hazánkban, nem enged a tél szorítása

Holtan találtak egy házaspárt Ostffyasszonyfán, az éj leple alatt csapott le a csendes gyilkos az áldozatokra

Kamerával kukkolta a nőket az M4-es pihenőjének WC-jében - Videó

Drámába fulladt a hétvégi túra – mentőhelikoptert riasztottak a Bakonyban

Sokkoló baleset történt Bugyi határában, egy ház fala is beszakadt – fotóval

A nyílt utcán verte össze élettársát egy férfi, a fejét többször megtaposta

Vascsővel verte szét szomszédját egy honti férfi - Fotók